Connect with us

Законодавство

Рада прийняла ключовий Закон «Про медіа»

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла Закон «Про медіа» (законопроект № 2693-д), спрямований на забезпечення реалізації права на свободу вираження поглядів, права на отримання різнобічної, достовірної та оперативної інформації, на забезпечення плюралізму думок і вільного поширення інформації, на захист національних інтересів України та прав користувачів медіа-сервісів, регулювання діяльності у сфері медіа відповідно до принципів прозорості, справедливості та неупередженості, стимулювання конкурентного середовища, рівноправності і незалежності медіа та визначає правовий статус, порядок формування, діяльності та повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Читайте також: Заборонено пропаганду держави-агресора у сфері реалізації прав національних меншин

«Ухвалення закону про медіа – це не лише вимога Євросоюзу для початку переговорів щодо вступу України в ЄС, це, фактично, найбільша українська медійна реформа з 90-х років, коли ухвалювалося медійне законодавство. Цього закону потребують насамперед наші глядачі, слухачі, усі ті, хто отримує контент із медіа. Його також потребують медійники, бо він встановлює сучасні прозорі та зрозумілі правила, рівні для всіх. Немає винятків, усі перебувають в одному законодавчому полі й полі регулювання. Тому не буде жорсткіших правил для телебачення або радіо, не буде анархії в онлайні», – прокоментував Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

За його словами, в документі закладено надзвичайно важливий механізм – можливість для самих медійників здійснювати разом із регулятором регуляцію медійного простору. Це означає, що не тільки незалежний конституційний орган – Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, – а також самі медіа, де передбачаються декілька палат (окремо для телебачення, для радіо, для онлайн, для друкованих ЗМІ), будуть разом із регулятором визначати певні правила діяльності медіа.

Водночас визнати такими, що втратили чинність Закони України:

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.