Connect with us

Законодавство

Рада заборонить проросійську агітацію

Опубліковано

Понад 30 років спецслужби і парламент як законодавчий орган дозволяли балотуватися в Раду різного роду державним зрадникам. На агітацію, яка підриває територіальну цілісність, по суті ніхто не зважав. Спецслужби сприймали це як звичне явище. Критика могла бути з боку ЗМІ, громадського сектору чи суспільства.

Читайте також: Чат-бот для отримання інформації про зрадників і колаборантів

Так, свого часу Інна Богословська могла балотуватися в Криму і писати на бордах: «Дадим Севастополю статус украино-российской территории». А кандидат у президенти Криму Юрій Мєшков ішов на вибори з гаслом «Воссоединение с россией». Він же, Мєшков, вів на півострові російський час і почав підготовку до референдуму щодо приєднання українського Криму до росії. Щоправда, тоді парламент України зібрався в екстреному порядку, скасував у 1995 році Конституцію Криму, а разом з нею — посаду президента. На півострові з’явився український спецназ, чого не сталося в 2014 році. Але політики й далі балотувалися з проросійськими гаслами. Тож задля захисту суверенітету й територіальної цілісності держава має не лише працювати над тим, щоб державні зрадники не могли балотуватися, а й не допустити створення нових проросійських партій. Російські спецслужби можуть знайти нових кандидатів, які й далі множитимуть шкідливі для України наративи.

Ці та інші прогалини в нашому законодавстві може виправити законопроект «Про медіа», який готується до другого читання. Текст законопроекту було створено ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року, а тепер він доопрацьовується з урахуванням нових обставин.

Читайте також: До 2 років виправних робіт за поширення інформації про вогневе ураження об’єктів

Рух ЧЕСНО проаналізував деякі зміни щодо правил агітації, які пропонують народні депутати в новій редакції. Тож якими будуть правила гри? Згідно запропонованого, жоден кандидат не зможе більше використовувати заклики, що загрожують територіальній цілісності країни чи суверенітету. Саме такі зразки наша організація зібрала у Музеї агітації та політичного трешу, зокрема на онлайн-виставці «Як Крим агітували. Політична джинса, пропаганда та чорний PR». Ті політики, які своєю агітацією шкодили територіальній цілісності країни, вносяться в Реєстр держзрадників. Так само не можна буде використовувати матеріали, що містять зображення осіб, які створюють загрозу національному медіапростору України, їхній перелік є на сайті Міністерства культури. Більше того, не можна буде згадувати комуністичний/радянський режими й поширювати символіку та наративи окупантів. Також законотворці пропонують затвердити у Виборчому кодексі заборону використовувати в агітації дітей без згоди батьків та інші новації. Зокрема, новий законопроект забороняє комерційну або соціальну рекламу за участю кандидатів чи партій (а також символіки та назв благодійних організацій або громадських об’єднань, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з символікою кандидата) під час виборчого процесу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.