Connect with us

Законодавство

Регулювання ГМО приведено до стандартів ЄС

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 5839), яким визначено правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення екологічної, генетичної, продовольчої та біологічної безпеки держави та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

Як прокоментували у Міністерстві економіки України, Закон:

– усуває дублюючі функції різних органів контролю у галузі поводження з ГМО;

– встановлює чіткі та прозорі процедури державної реєстрації ГМО та отримання дозвільних документів у галузі генетично-інженерної діяльності;

– удосконалює систему оцінювання ризиків для здоров’я людини та навколишнього середовища від виробництва та використання ГМО;

Читайте також: Скасовано плату за свідоцтво про державну реєстрацію прав автора на твір

– удосконалює вимоги до маркування ГМ-продукції та запроваджує правила її відстеження;

– посилює державний контроль щодо поводження з ГМО, а також визначає відповідальність за порушення законодавства у цій галузі.

При цьому визнано таким, що втратив чинність з дня набрання чинності цим Законом, Закон України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».

«Новий закон врегульовує галузь виробництва генетично модифікованих продуктів та приводить профільне законодавство у відповідність до норм Європейського Союзу. Це – одна із умов Угоди про асоціацію України та ЄС. Також ухвалений документ запроваджує державне регулювання виробництва генетично модифікованої продукції, що є умовою продовольчої безпеки країни, а ще – полегшує ведення бізнесу у цій галузі», – пояснили у Міністерстві.

Закон набирає чинності через три роки з дня його опублікування (з винятками).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.