Законодавство
Рекомендації Міндовкілля з розробки плану поліпшення якості повітря
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України наказом № 203 затвердило Методичні рекомендації щодо змісту та порядку розроблення планів поліпшення якості атмосферного повітря та короткострокових планів дій.
«Згідно з діючим законодавством у разі, якщо в населеному пункті зафіксовано перевищення граничних величин забруднювальних речовин в повітрі, місцеві органи влади мають розробити плани покращення якості повітря. А якщо встановлено загрозу перевищення порогів небезпеки для діоксиду сірки, діоксиду азоту, озону, то сформувати короткострокові плани дій. Щоб полегшити цей процес, розроблено відповідні Методичні рекомендації щодо розробки таких планів. За основу взяли європейський досвід, зокрема Польщі та Болгарії», – прокоментували у Міністерстві.
Читайте також: Затверджено Угоду з Румунією про імплементацію Конвенції Еспо
Важливо, що на виконання постанови Уряду від 14 серпня 2019 р. № 827 наказами Міндовкілля від 1 серпня 2022 р. № 267 та від 1 серпня 2022 р. № 268 було затверджено порядки розроблення короткострокових планів дій та планів поліпшення якості атмосферного повітря відповідно.