Connect with us

Законодавство

Реєстр хімічних загроз запрацює впродовж 6 місяців

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2024 р. № 891, якою визначено процедуру проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел і ведення Реєстру загроз хімічній безпеці, що починає функціонувати через шість місяців з дня набрання чинності цією постановою.

Моніторинг загроз хімічній безпеці проводиться з метою оперативного виявлення загроз хімічній безпеці, перевірки рівня загроз хімічній безпеці з відомих джерел, здійснення відповідних заходів щодо мінімізації таких загроз і ризиків, а також з метою перевірки ефективності здійснених заходів щодо мінімізації загроз хімічній безпеці та контролю ризиків і поширюється на інформацію про небезпечні властивості хімічних речовин, обсяги їх виробництва, імпорт та надання на ринку, результати оцінки ризиків, фактичний або потенційний негативний вплив хімічної продукції на здоров’я людини та навколишнє природне середовище, офіційну державну статистичну інформацію, а також на іншу інформацію стосовно загроз хімічній безпеці, що міститься в Інформаційній системі забезпечення хімічної безпеки.

Моніторинг загроз хімічній безпеці включає етапи, визначені ч. 3 ст. 26 Закону України «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» (далі – Закон).

Моніторинг загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел проводить Міндовкілля.

Міндовкілля здійснює збір необхідних даних для проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел шляхом отримання інформації:

– від уповноважених органів виконавчої влади у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією про виявлені ознаки наявності загроз хімічній безпеці;

– з Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки та доступних відкритих джерел інформації.

Основні джерела загроз хімічній безпеці визначені ст. 22 Закону.

У разі виявлення ознак наявності загроз хімічній безпеці, визначених ч. 4 ст. 26 Закону, уповноважені органи виконавчої влади у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією у межах своїх повноважень надають Міндовкіллю відповідну інформацію разом з можливими заходами мінімізації загроз хімічній безпеці.

Читайте також: Дозвіл на використання отруйної хімічної речовини діятиме 3 роки

Міндовкілля визначає загрозу хімічній безпеці та її джерело, враховуючи:

– характер виникнення загрози;

– класифікацію небезпечності хімічної продукції;

– масштаб загрози, зокрема дані щодо можливого негативного впливу хімічних речовин або іншої хімічної продукції на навколишнє природне середовище, здоров’я людей та інфраструктуру у разі настання надзвичайної ситуації або вивільнення (викиду) небезпечних хімічних речовин за інших обставин.

Інформація про загрозу, її джерело та відповідні заходи для її мінімізації реєструється у Реєстрі загроз посадовою особою Міндовкілля, що є публічним реєстратором та створювачем Реєстру загроз, протягом 20 днів з дня визначення окремої загрози хімічної безпеки.

Внесення інформації до Реєстру загроз здійснюється з урахуванням рекомендацій науково-експертної ради у разі її утворення при Міндовкіллі.

Реєстр загроз є частиною підсистеми переліків та реєстрів Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки, яка є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».

Користування Реєстром загроз є безоплатним. Публічна інформація з Реєстру загроз у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Звіт за результатами проведення моніторингу загроз хімічній безпеці за попередній рік з пропозиціями щодо прийняття або вдосконалення відповідних заходів щодо мінімізації загроз хімічній безпеці та контролю ризиків Міндовкілля надсилає уповноваженим центральним органам виконавчої влади у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, а також до СБУ не пізніше 1 лютого року, що настає за звітним.

Зазначений звіт оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міндовкілля протягом 40 календарних днів з дня закінчення звітного періоду.

Нагадаємо, моніторинг земель щодо зміни їх стану проведуть після війни

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел
||
№ Документа: 891
Дата прийняття: 06.08.2024
Дата набрання чинності: 09.08.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел
||
№ Документа: 891
Дата прийняття: 06.08.2024
Дата набрання чинності: 09.08.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає