Законодавство
Розмір гранту на будівництво модульної теплиці залежатиме від її площі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738» від 15 листопада 2022 р. № 1283.
Змінами до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, зокрема встановлено, що обов’язковою умовою договору мікрогранту є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку (раніше – з дня укладення договору мікрогранту) робочих місць залежно від розміру мікрогранту, визначеного пунктом 4 цього Порядку, та працевлаштування на них осіб на строк не менш як на 24 місяці.
Також змінами до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства уточнено, що до заяви обов’язково додається сканована копія проекту висадки насаджень, підписана особою, яка його розробила. Заяви, подані без сканованої копії проекту висадки насаджень, підписаної особою, яка його розробила, не розглядаються.
Читайте також: Мікрогранти для підтримки бізнесу фінансуватимуть зі спеціального рахунка
Крім того, змінами до Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, зокрема встановлено, що гранти надаються на будівництво модульної теплиці площею не менше 0,4 гектара та не більше 2,4 гектара відповідно до типового проекту з кількістю створених нових робочих місць не менше 14 на 1 гектар площі модульної теплиці для її будівництва (встановлення), придбання засобів виробництва (садивного матеріалу, насіння, технологічного обладнання), покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію модульної теплиці з урахуванням максимального розміру гранту:
– 0,4 – 0,6 гектара – 2 млн. гривень;
– 0,8 – 1,2 гектара – 3,5 млн. гривень;
– 1,6 – 2,4 гектара – 7 млн. гривень.
До заяви обов’язково додається сканована копія проекту будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проекту), підписана особою, яка його розробила. Заяви, подані без сканованої копії проекту будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проекту), підписаної особою, яка його розробила, не розглядаються.
Також конкретизовано, що за підсумками проекту будівництва модульної теплиці отримувач зобов’язується, серед іншого, створити не менше 14 нових робочих місць на 1 гектар модульних теплиць (раніше – щонайменше 40 нових робочих місць).