Connect with us

Законодавство

Розподіл навчального навантаження початкової освіти – за новим Стандартом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти» від 24 липня 2019 р. № 688.

Державний стандарт початкової освіти викладено в новій редакції Він тепер визначає лише вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, які визначені додатками 1 – 11, та загальний обсяг навчального навантаження у базовому навчальному плані початкової освіти, що встановлено додатком 12. Стара редакція  встановлювала ще вимогу до форми державної атестації.

Варто сказати, норми Держстандарту значно не змінилися, однак визначено, що навчальні програми розроблятимуться на основі освітніх програм та міститимуть:

 • зміст предмета або курсу відповідно до конкретних очікуваних результатів;
 • підходи до інтегрування предмета або курсу за певними темами, проблемами, тощо;
 • навчальну діяльність та умови її виконання; тощо.

Реалізація мети початкової освіти, якою є розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь, ґрунтуватиметься на таких орієнтирах:

 • визнання унікальності та обдарованості кожної дитини, що забезпечується рівним доступом до освіти;
 • радість пізнання, що обумовлюється використанням в освітньому процесі дослідницької та проектної діяльності;
 • розвиток вільної особистості шляхом підтримки самостійності, незалежного мислення, оптимізму та впевненості в собі;
 • формування активної громадянської позиції, відповідальності за своє життя, тощо.

Державний стандарт передбачив організацію освіти із застосуванням діяльнісного підходу на інтегрованій основі та з переважанням ігрових методів у 1 – 2 класах. У 3 – 4 класах навчання відбуватиметься на інтегровано-предметній основі.

Базовий навчальний план початкової освіти, який визначає загальний обсяг навчального навантаження та дає цілісне уявлення про зміст і структуру початкової освіти, розгалужуватиметься (додаток 12):

 • для класів з:
 • українською мовою навчання;
 • навчанням мовою відповідного корінного народу, національних меншин;
 • українською мовою навчання представників корінних народів, національних меншин;
 • для спеціальних закладів загальної середньої освіти з:
 • українською мовою навчання дітей з особливими освітніми потребами;
 • навчанням мовою відповідного корінного народу або національної меншини.

Відповідно, заклади з навчанням мовою корінного народу або національної меншини самостійно розподілятимуть навантаження між мовою корінного народу та іноземною мовою. Українська мова в таких закладах загальної середньої освіти вивчається за освітніми програмами, які враховуватимуть мовну підготовку здобувачів освіти та спорідненість між рідною і державною мовами.

Також новою редакцією Стандарту рекомендовано наприкінці навчального року проводити навчально-пізнавальну, пошуково-дослідницьку практику, яка передбачає активну діяльність учнів у школі та поза її межами, екологічні акції, тощо.

Законодавство

Банки повідомлятимуть виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів».

Проект постанови розроблено відповідно до вимог Виборчого кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2020 р., згідно з якими, порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів відповідно до норм Кодексу встановлюється Національним банком України за погодженням з Центральною виборчою комісією.

У проекті постанови, зокрема, визначається порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів та встановлюється обов’язок банків повідомляти:

 • Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, політичної партії, яка висунула кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та їх реквізити;
 • регіональне або територіальне представництво Центральної виборчої комісії та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та його реквізити;
 • територіальну виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів організації політичної партії, яка висунула виборчий список, кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища та їх реквізити.

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 28 березня 2020 р. на електронну адресу nbu@bank.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Управління державним боргом перейшло від Мінфіну до Боргового агентства

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Агентства з управління державним боргом України» від 19 лютого 2020 р. № 127.

Уряд утворив Агентство як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну бюджетну політику у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом, і діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів.

До Агентства з управління державним боргом переходять права і обов’язки Міністерства фінансів у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом.

Боргове агентство відповідно до покладених на нього завдань, зокрема:

 • узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, вносить в установленому порядку на розгляд Міністрові фінансів пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, а також подає Міністрові фінансів на погодження позицію щодо проектів нормативно-правових актів, розробниками яких є інші центральні органи виконавчої влади;
 • здійснює управління державним боргом та гарантованим державою боргом, у тому числі управління ризиками, пов’язаними з державним боргом та гарантованим державою боргом;
 • здійснює державні внутрішні та зовнішні запозичення з урахуванням середньострокової стратегії управління державним боргом на відповідний період;
 • є емітентом державних боргових цінних паперів України, в тому числі державних облігацій, казначейських зобов’язань та державних деривативів України.

Боргове агентство очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.

Гранична чисельність державних службовців та працівників Боргового агентства затверджується Кабінетом Міністрів України. Структуру його апарату затверджує  Голова за погодженням з Міністром фінансів.

Читати далі

Законодавство

Кількість лже-замінувань набуває загрозливого масштабу

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян» від 20 грудня 2019 р. № 2642.

Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за лже-замінування критично важливих об’єктів – до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Необхідність його прийняття обґрунтовують тим, що кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу.

При цьому повідомлення носять комплексний характер, коли одночасно повідомляється про замінування десятків об’єктів. Усе частіше такі повідомлення стосуються закладів освіти, охорони здоров’я, об’єктів, що мають велике значення для функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки й оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Правоохоронні органи вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу, вимушено відволікаючи від виконання основних службових завдань.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти
||
№ Документа: 688
Дата прийняття: 24.07.2019
Дата набрання чинності: 16.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти
||
№ Документа: 688
Дата прийняття: 24.07.2019
Дата набрання чинності: 16.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає