Законодавство
Розпродавати землю будуть через електронну торгову систему
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» (законопроект № 2195).
Пропонується передбачити інший порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності – шляхом проведення таких аукціонів в електронній торговій системі:
земельні торги будуть проводитись в єдиній електронній торговій системі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів (цінову пропозицію).
Проведення земельних торгів щодо земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них здійснюватиметься за рішенням організатора земельних торгів, у якому зазначатиметься стартова ціна лота, строк та інші умови користування земельною ділянкою, а також особа, уповноважена організатором земельних торгів на укладення відповідного договору.
На відміну від чинного регулювання, законом передбачено, що земельні торги будуть проводитися відповідно до договору між організатором та оператором електронного майданчика. Усі деталі організації земельних торгів, а саме – розмір, порядок сплати та повернення винагороди оператору електронного майданчика – будуть визначені Кабінетом Міністрів України.
Змінюються і розміри реєстраційного та гарантійного внесків, визначення яких буде здійснюватися з урахуванням вимог Кабінету Міністрів України, але розмір гарантійного внеску не може становити менше 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису).
Схваленим законопроектом передбачаються зміни і в порядку підготовки та проведення земельних торгів, зокрема встановлюється, що один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї. Земельні торги за лотом вважаються такими, що відбулися, після сплати переможцем земельних торгів ціни продажу земельної ділянки або плати за користування земельною ділянкою. У разі ж якщо земельні торги були скасовані або їх результати були визнані судом недійсними, проводяться нові земельні торги у тому самому порядку проведення електронних аукціонів.
Крім цього, встановлюється обов’язок організатора земельних торгів після проведення торгів публікувати в електронній торговій системі підписаний протокол про результати торгів, договір купівлі-продажу земельної ділянки, або прав на неї та відомості про здійснення переможцем торгів оплати за придбаний лот.
Результати земельних торгів за кожним лотом будуть відображатися в електронній торговій системі та на Єдиному державному порталі земельних торгів.
You must be logged in to post a comment Login