Законодавство
Розширено повноваження прикордонників притягувати до адмінвідповідальності
Вступив у дію наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до Інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення» від 21 грудня 2018 р. № 1046.
У новій редакції викладено Інструкцію з оформлення посадовими особами ДПС України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, яка в цілому залишилась без змін.
Проте розширено список осіб, які від імені Держприкордонслужби мають право розглядати справи про правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 222-1 КУпАП, та мають право накладати стягнення. Ними є:
- начальники органів охорони державного кордону, командири загонів морської охорони та їх заступники;
- начальники відділів прикордонної служби та їх перші заступники;
- коменданти оперативно-бойових прикордонних комендатур та їх перші заступники;
- начальники підрозділів інспекторів прикордонної служби, відділів спеціальних дій на воді та командири кораблів і дивізіонів, які безпосередньо виконують завдання з охорони державного кордону України в її виключній економічній зоні чи залучаються та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони держави;
- старші змін прикордонних нарядів, старші прикордонних нарядів у пунктах пропуску через державний кордон або контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
Також старші прикордонних нарядів у пунктах пропуску через державний кордон отримали право складати протоколи про правопорушення, передбачені ст.1 Закону «Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень», а розглядати ці справи, та накладати штрафи мають право начальники відповідних органів охорони державного кордону та їх заступники.
Складати протоколи, розглядати справи, пов’язані з порушенням санітарних норм, та накладати адміністративні стягнення мають право головний державний санітарний лікар та начальники санітарно-епідеміологічних загонів Держприкордонслужби.
Згідно із положенням Інструкції розглядатимуться справи щодо незаконного ведення морських наукових досліджень, передбаченого ст. 25 Закону «Про виключну (морську) економічну зону».
Складати акти про порушення законодавства про виключну (морську) економічну зону України мають право командири кораблів і катерів Морської охорони, їхні заступники та помічники, а розглядати їх та накладати штрафи за незаконне ведення морських наукових досліджень мають право командири кораблів (катерів) Морської охорони, якими виявлено порушення і затримано судно.
You must be logged in to post a comment Login