Connect with us

Законодавство

Сертифікат про акредитацію освітньої програми оформлятимуть за 3 робочі дні

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів» від 25 червня 2020 р. № 565.

Уряд затвердив форму сертифіката про акредитацію освітньої програми та встановив, що оформлення (створення), переоформлення, передавання, видача, зберігання та облік сертифікатів здійснюються Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Національне агентство оформлює (створює) сертифікат протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про акредитацію освітньої програми.

Сертифікат вперше оформлюється (створюється) за кожною акредитованою освітньою програмою строком на п’ять років, а при другій та наступних акредитаціях – строком на десять років. Строк дії сертифіката встановлюється до 1 липня року, що настає після спливу строку відповідно п’яти або десяти років після прийняття відповідного рішення Національним агентством.

Сертифікат оформлюється (створюється) в електронній формі із накладенням кваліфікованої електронної печатки Національного агентства відповідно до вимог законодавства та видається шляхом оприлюднення його у відкритому доступі на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Примірник сертифіката також зберігається в інформаційно-телекомунікаційних системах Національного агентства. Інформація про видачу сертифіката вноситься до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Сертифікат підлягає переоформленню з підстав, визначених ч. 6 ст. 25 Закону України «Про вищу освіту».

Для переоформлення сертифіката заклад вищої освіти (заклад фахової передвищої освіти, наукова установа) або його (її) правонаступник (у разі реорганізації) звертається до Національного агентства із заявою про переоформлення сертифіката, до якої додаються документи, які свідчать про наявність підстав для його переоформлення.

У заяві про переоформлення сертифіката заклад вищої освіти (заклад фахової передвищої освіти, наукова установа) або його (її) правонаступник (у разі реорганізації) підтверджує, що освітня програма, за якою провадитиметься освітня діяльність після переоформлення сертифіката, відповідає освітній програмі, яка була акредитована.

Національне агентство протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви про переоформлення сертифіката переоформлює його з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення сертифіката. Строк дії переоформленого сертифіката не може перевищувати строку дії сертифіката, що переоформлювався.

У разі втрати або пошкодження сертифіката, виданого Національним агентством у паперовій формі, Національне агентство за заявою закладу вищої освіти (закладу фахової передвищої освіти, наукової установи) оформлює (створює) сертифікат в електронній формі.

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів
||
№ Документа: 565
Дата прийняття: 25.06.2020
Дата набрання чинності: 01.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів
||
№ Документа: 565
Дата прийняття: 25.06.2020
Дата набрання чинності: 01.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає