Законодавство
Сертифікація механізованих засобів розмінування є обов’язковою
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 березня 2024 р. № 271, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту щодо здійснення обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування (гуманітарного розмінування), пов’язаних з ними виробів, компонентів та обладнання.
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що проведення обов’язкової сертифікації продукції передбачає такі етапи:
1) подання заявником заявки на проведення обов’язкової сертифікації продукції;
2) розгляд заявки;
3) укладення сертифікаційної угоди (договору) на проведення обов’язкової сертифікації продукції;
4) оцінювання продукції, відбір та ідентифікація зразків продукції;
5) проведення випробувань продукції;
6) проведення аналізу результатів оцінювання і випробування продукції та прийняття рішення щодо видачі чи відмови у видачі сертифіката відповідності продукції;
7) укладення угоди про право застосування сертифіката відповідності продукції, оформлення та видача чи відмова у видачі сертифіката відповідності продукції;
Читайте також: Безоплатний доступ до цифрової системи процесу відбудови
8) внесення Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки інформації про виданий (скасований) сертифікат відповідності продукції до переліку виданих (скасованих) сертифікатів відповідності продукції;
9) проведення технічного нагляду за сертифікованою продукцією під час дії сертифіката відповідності продукції (у разі, коли це передбачено схемою обов’язкової сертифікації продукції).
Для проведення обов’язкової сертифікації продукції заявник подає до Інституту заявку і матеріали у паперовій або електронній формі українською мовою.
Вимоги до механізованих засобів розмінування (гуманітарного розмінування), пов’язаних з ними виробів, компонентів та обладнання зазначені у додатку до Порядку.
Надання на ринку та/або введення в експлуатацію механізованих засобів розмінування (гуманітарного розмінування), пов’язаних з ними виробів, компонентів та обладнання, які введені в обіг та/або експлуатацію до дня набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено або обмежено у зв’язку з непроходженням процедури обов’язкової сертифікації відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.