Законодавство
Штраф за порушення на водному транспорті слід сплатити протягом 15 днів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку стягнення штрафу за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт» від 7 травня 2022 р. № 559.
Затверджений нею Порядок визначає процедуру стягнення адміністративно-господарських штрафів за порушення суб’єктами господарювання законодавства про внутрішній водний транспорт, перелік яких визначено ч.ч. 1 – 3 ст. 74 Закону України «Про внутрішній водний транспорт».
Справи про порушення законодавства про внутрішній водний транспорт розглядаються керівником Адміністрації судноплавства, його заступниками, керівниками територіальних органів Адміністрації судноплавства та їхніми заступниками з урахуванням протоколу, отриманого від посадової особи Адміністрації судноплавства (її територіального органу), яка проводила захід, під час якого виявлено таке порушення, форма якого наведена в додатку 1.
Стягнення штрафу здійснюється за наявності порушення законодавства про внутрішній водний транспорт за результатами розгляду справи про правопорушення на підставі постанови про застосування адміністративно-господарських санкцій (штрафів), форма якої наведена у додатку 2.
Читайте також: Державний водний кадастр інтегровано з ЕкоСистемою
Зміст постанови повинен відповідати ч. 16 ст. 74 Закону України «Про внутрішній водний транспорт».
Постанова набирає законної сили після її вручення особі, щодо якої застосовано штраф, чи уповноваженому представнику такої особи за наявності документа, що підтверджує його повноваження, або отримання поштового повідомлення про вручення реєстрованого поштового відправлення, або про відмову в її отриманні, або повернення реєстрованого поштового відправлення з позначкою про невручення.
Постанова складається у двох примірниках. Один примірник залишається в Адміністрації судноплавства або її територіальному органі, який виніс постанову, другий примірник не пізніше трьох робочих днів з дня її винесення надсилається особі, щодо якої застосовано штраф, або видається їй чи її уповноваженому представнику за наявності документа, що підтверджує його повноваження, під розписку.
Штраф підлягає сплаті протягом 15 днів з дня набрання законної сили постановою. Штраф сплачується на рахунок, відкритий для сплати штрафів, за реквізитами, які Адміністрація судноплавства оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті. Суми штрафів зараховуються до державного бюджету.
Читайте також: Втрати власникам водного та залізничного транспорту покриють з резервного фонду
Суб’єкт господарювання, який протягом встановленого строку, сплатив суму штрафу, повинен протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем сплати суми штрафу, письмово повідомити про це Адміністрації судноплавства (її територіальному органу) з наданням доказу на підтвердження сплати штрафу (засвідченої в установленому порядку копії платіжного доручення або квитанції банку тощо).
Повідомлення складається довільно в електронній формі або у паперовій формі. До повідомлення додається доказ на підтвердження сплати штрафу (засвідчені в установленому порядку копії платіжного доручення або квитанції банку тощо).
Повідомлення у паперовій формі надсилається на поштову адресу Адміністрації судноплавства (її територіального органу).
Повідомлення в електронній формі може бути надіслане на офіційну адресу електронної пошти Адміністрації судноплавства (її територіального органу) у формі сканованих копій або з використанням кваліфікованого електронного підпису.
У разі неотримання Адміністрацією судноплавства (її територіальним органом) доказу на підтвердження сплати штрафу в установлений строк, постанова надсилається для примусового виконання в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Постанова є виконавчим документом відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
Постанову може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом.