Законодавство
Штраф за саморобні військові нагороди збільшили у 50 разів
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу, наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб» від 6 червня 2019 р. № 2747-VIII.
Новою редакцією ст. 186-1 КУпАП тепер визначено, що за купівлю, обмін, привласнення тощо, ордена, медалі і подібного без відповідного на те права, буде накладено штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1 700 грн відповідно) з конфіскацією відповідного майна.
Раніше штраф складав від 1 до 2 н.п.м.
Нововведенням у цій статті стало те, що у випадку незаконно виготовлення, нагрудного знака, орденської стрічки, стрічки медалей тощо, на порушника очікуватиме штраф від 100 до 200 н.п.м. (1 700 – 3 400 грн) з конфіскацією «доробку».
За повторювані дії протягом року накладатиметься штраф від 200 до 400 н.п.м.
Кодекс також доповнено новою ст. 186-8 щодо незаконного носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців.
За такі дії на осіб, які не мають права на носіння, буде складено попередження або накладено штраф від 150 до 200 н.п.м. із конфіскацією відповідної форми одягу. За повторне порушення – від 200 до 400 н.п.м.
У новій редакції викладено ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу України, де уточнено, що обмеженням/позбавлення волі від 3 до 5 років каратимуться особи, які оскверняють чи руйнують могили полеглих, які захищали незалежність, цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, здійснювали заходи із забезпечення нацбезпеки, стримували збройну агресію РФ або іншої держави, визнаної агресором, учасників Революції Гідності, борців за незалежність України у XX столітті.
Під захистом цієї частини статті й надалі залишається братські могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятники на честь, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців.
You must be logged in to post a comment Login