Законодавство
Штрафні бали для водіїв
У Верховній Раді зареєстровано проект закону (№ 6502), який передбачає запровадження штрафних балів для водіїв за різні порушення на дорогах. Коли число штрафних балів сягає 12, людину пропонують позбавити права керування транспортом.
«У разі нарахування водієві дванадцяти і більше штрафних балів, а водієві, якому посвідчення водія видано вперше менш ніж один рік тому, — восьми і більше штрафних балів, уповноважена посадова особа Національної поліції виносить вмотивоване рішення про тимчасове призупинення дії водійського посвідчення» — це цитата з указаного законопроекту.
Читайте також: Нові водійські посвідчення: які зміни чекають власників авто?
Як пропонується, бали за порушення ПДР нараховуватимуть паралельно зі штрафами. Штрафні бали водія обнуляються через один рік (365 днів) з дня їх нарахування.
Якщо конкретніше, то порушення Правил дорожнього руху буде оцінюватися в діапазоні від одного до п’яти штрафних балів: 1 бал — непристебнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла; 2 бали — перевищення швидкості на 20 км/год, порушення правил проїзду перехресть, обгону, зупинок громадського транспорту, недотримання дистанції, використання за кермом мобільного телефону; 3 бали — порушення правил руху й зупинки на смузі для громадського транспорту, перевищення швидкісного режиму на 50 км/год, ненадання проїзду швидкій, пожежним, а також поліцейським машинам, перевищення кількості пасажирів у маршрутному транспорті; 5 балів — перевищення встановленої швидкості більш, ніж на 50 км\год, створення аварійної ситуації, втеча з місця ДТП.
Читайте також: Україна та Італія взаємно визнали посвідчення водія
Звісно, що призупинення дії прав можна буде оскаржити в суді, але під час розгляду справи їздити ви не зможете.
Нагадаємо, з 29 грудня в Україні змінилися правила допуску громадян до керування транспортними засобами, а у водійських посвідченнях з’явилися нові позначки. Водночас зазначимо, що таке нововведення власників старих документів не стосується. Крім того, в нових водійських правах вказуються медичні дані їхнього власника.
Джерело: Юридичний вісник України