Connect with us

Законодавство

Штрафи для «сталкерів»

Дата публікації:

Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ) спільно з народними депутатами розробило законопроект, яким пропонується збільшити штрафи за незаконне перебування в Чорнобильській зоні відчуження в 100 разів — до 51 тисячі гривень.

Про це в рамках V Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики й відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2020 в онлайн-форматі заявив голова ДАЗВ Сергій Калашник. За його словами, в агентстві є декілька законодавчих ініціатив щодо нових правил роботи зони відчуження. При цьому народні депутати вже висловилися на підтримку даних пропозицій і мають намір найближчим часом їх ухвалити. «По-перше, ми пропонуємо посилити покарання за незаконне перебування в зоні відчуження. Зараз кожна людина може заплатити 300 гривень і десь переночувати та без якихось проблем вибратися із зони. Ми вважаємо, що мінімальний штраф за таке порушення має становити від 17 до 51 тисячі гривень», — сказав він. За словами посадовця, в Міністерстві внутрішніх справ пропонують запровадити навіть кримінальну відповідальність за такі порушення.

Сергій Калашник також додав, що правила відвідування Чорнобильської зони відчуження також мають змінюватися. Зокрема, пропонується обладнати весь транспорт і екскурсоводів, які перебувають на території зони відчуження, навігаторами. «Гіди, які заходять у зону відчуження, повинні мати при собі датчики GPS … Туристичні маршрути мають бути чіткими, асфальтованими дорогами. GPS також повинні стояти на всіх транспортних засобах, які перебувають у зоні: наземному, водному, повітряному. І всі дані з датчиків мають стікатися в один системний центр, щоб було зрозуміло, скільки людей в якому автобусі і куди поїхали», — сказав він. Додамо, на сьогодні за проникнення в Чорнобильську зону на правопорушників накладається штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення; на службових осіб — від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-510 грн) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram