Connect with us

Законодавство

Скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення

Опубліковано

Ми вже повідомляли, що Уряд дав добро ринку землі. Сьогодні на офіційному сайті Верховної Ради України оприлюднено текст законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 2178 від 25.09.2019.

В ньому з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України, положеннями законопроекту визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки.

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Зокрема, з 01.10.2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності (виключено п.п. 14, 15 розд. X «Перехідні положення» Земельного кодексу України).

Визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України; іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку успадкування та з обов’язком відчужити ділянку протягом року (ст. 130 Земельного кодексу України).

Встановлено мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки (п. 6-1 розд. X «Перехідні положення» Земельного кодексу України).

Обмежено сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб. Обмеження не допускають набуття у власність більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України (ч. 2 ст. 130 Земельного кодексу України).

Передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки (ч. 3 ст. 130 Земельного кодексу України).

Встановлено обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав (ст. 13 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Земельні ділянки, які належать громадянам на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння, можна буде викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок (п. 6-1 розд. X «Перехідні положення» Земельного кодексу України).

Також Закон «Про санкції» планується доповнити новим видом санкцій – «заборона на набуття у власність земельних ділянок». Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної сфери діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні й фізичні особи. Такі санкції вводяться рішенням Президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони України та затверджуються постановою Верховної Ради України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.