Connect with us

Законодавство

Скасування «спрощенки»

Опубліковано

Рада ухвалила податковий законопроект Як відомо, Верховна Рада ухвалила в цілому податковий законопроект № 8401, який, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку в 2% та, частково, мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінпослуг.

Читайте також: Проект змін законодавства про декларування несе ризики приховання незаконно набутої нерухомості

Прийнята редакція закону передбачає, що з 1 серпня 2023 року скасовується 2% єдиний податок. Водночас, законопроект врегульовує процедуру переходу з 2% єдиного податку:

– платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% податку та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також, якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% єдиного податку;

– новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5%;

– автоматичне відновлення прав і обов’язків платника податку на додану вартість для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;

– надати платникам, які в 2023 року перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно в 2023 році на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р, пояснив Железняк.

Також із 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. Водночас із 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Але передбачене звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім, як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій)».

Законопроектом також передбачено: «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 по 31 липня 2023 рр. в електронному кабінеті) не враховувати під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі; зберегти право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій); надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Читайте також: Загальні збори не можуть вирішувати питання, віднесені до виключної компетенції інших органів ТОВ

Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань податкової політики вирішив подати на розгляд парламенту змінений законопроект № 8401, з якого виключили положення щодо відновлення з 1 серпня планових податкових перевірок, щодо документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ, а повернення відповідальності за порушення вимог застосування РРО перенесли на жовтень. Як відомо, питання відтермінування повернення перевірок обговорювалось 29 червня на зустрічі Президента з бізнесом. Крім скарг на правоохоронців, однією з основних проблем, про які підприємці розповіли Володимиру Зеленському, обговорювався й законопроект № 8401. Щодо скасування режиму зі сплатою 2%, питань та заперечень ні в кого не було. Натомість дискусії виникли щодо податкових перевірок. Одразу декілька представників бізнесу підтвердили, що домовленості щодо змін у законопроект № 8401, відповідно до яких буде продовжений мораторій на податкові перевірки, були досягнуті саме під час зустрічі із Зеленським.

Підготував Максим Федоренко,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.