Connect with us

Законодавство

Скасування строків досудового розслідування

Опубліковано

Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права звернувся до Кабміну, Мін’юсту, комітетів Верховної Ради з питань правової політики та правоохоронної діяльності із листом, в якому висловив занепокоєння щодо законопроекту № 12367 від 30 грудня 2024 року щодо скасування строків досудового розслідування як підстави для закриття кримінального провадження після повідомлення особі про підозру.

Читайте також: Про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали слідчого судді (за наслідками ухвали у справі 991/6396/24 від 30.12.2024)

За словами представників комітету АПУ, ці зміни можуть негативно вплинути на ефективність і справедливість кримінального правосуддя в Україні. Вони наголосили на важливості дотримання розумних строків досудового розслідування для забезпечення прав людини та створення балансу між правами обвинуваченого й вимогами кримінального процесу. «Скасування підстави для закриття провадження у зв’язку зі спливом строків досудового розслідування, а також часткове чи повне скасування судового контролю за цими строками, створить значні ризики зловживань з боку правоохоронних органів без належного судового контролю, що призведе до порушення таких загальних засад кримінального провадження, як забезпечення права на захист, доступ до правосуддя та розумність строків, а також створення умов для тривалого та невиправданого перебування особи в статусі, що обмежує її права, – в статусі підозрюваного», – йдеться в листі.

Читайте також: Квантова суперпозиція ВАКС щодо строку досудового розслідування

Представники комітету АПУ також зазначили, що в багатьох європейських країнах існують аналогічні правові механізми для забезпечення дотримання строків досудового розслідування. На їхню думку, внесення змін без належної оцінки можливих наслідків може посилити обвинувальний ухил і знизити довіру громадян до правоохоронної та судової систем. Окрім цього, було звернуто увагу на важливість врахування ролі адвокатури в кримінальному процесі. Адвокати закликали до виваженого підходу в розробці подібних законодавчих ініціатив, а також у співпраці з професійною юридичною спільнотою.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.