Законодавство
Склади вибухових матеріалів має захищати 2-метрова колюча огорожа
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про організацію придбання, обліку, зберігання і видачі вибухових матеріалів в органах управління та формуваннях Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту» від 16 січня 2019 р. №. 17.
Вибухові матеріали (ВМ) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (ОРС ЦЗ) можуть зберігатись у роздавальних камерах та на складах, які можуть бути поверхневі, базисні та видаткові, постійні та тимчасові, витратні та польові.
Місця зберігання ВМ мають бути обладнані системами протипожежного та тривожного захисту, будуватися з негорючих матеріалів; організація зберігання повинна виключати втрату матеріалу, а умови зберігання – його псування.
Усю апаратуру й технічні засоби сигналізації необхідно забезпечувати резервним електроживленням, яке має підтримувати працездатність сигналізації більше 12 год. для об’єктів площею до 30 кв. м та 4 год. – більше 30 кв. м.
Зберігання вибухових речовин (ВР) та засобів ініціювання (ЗІ) в одному приміщенні на базисних і видаткових складах забороняється. Проте допускається зберігання ВМ в одному приміщенні, але ВР та ЗІ повинні зберігатися в різних сейфах із піском, між якими має бути не менше 1,5 м.
В роздавальних камерах зберігання ВМ для оперативної роботи підрозділів захисту дозволяється за умови зберігання в кожному металевому сейфі з піском не більше 25 кг ВР або 500 детонаторів та 300 м детонуючих і вогнепровідних шнурів.
Кандидатури начальника складу вибухових матеріалів (ВМ) та особового складу воєнізованої охорони, після отримання службових характеристик, підписаних безпосереднім начальником та завізованих старшим начальником, повинні бути погоджені з регіональним органом Служби безпеки України і територіальним органом Нацполіції.
Склад постів з охорони складів ВМ, їх кількість і дислокація, а також порядок організації охорони визначаються керівниками органів управління ОРС ЦЗ спільно з регіональним органом СБУ та територіальним органом Нацполіції.
Територія, на якій розташовані склади для зберігання ВМ має бути огороджена зовнішньою і внутрішньою огорожею з колючого дроту, висотою не менше 2 м, відстань між дротинами – не більше 15 см. Підрозділи воєнізованої охорони, які забезпечується вогнепальною нарізною зброєю, здійснюють охорону базисних та видаткових складів ВМ.
В органах управління (формуваннях) ОРС ЦЗ мають бути постійно діючі комісії з перевірки організації зберігання, обліку, придбання, перевезення ВМ, які щоквартально проводять перевірки. Після перевірки складається акт у довільній формі та надсилається до ДСНС до 5 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Інвентаризація ВМ в органах ОРС ЦЗ повинна проводитися не рідше 1 разу на рік. Якщо матеріал зберігається на складах підприємств, то комісія проводить перевірку фактичної наявності ВМ не рідше 1 разу на квартал.
You must be logged in to post a comment Login