Законодавство
Спортивні школи на окупованих територіях подаватимуть показники для отримання відповідних категорій після війни

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до положень, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 5 листопада 1999 р. № 2061 і від 5 листопада 2008 р. № 993» від 14 липня 2025 р. № 820.
Серед іншого, новою редакцією п. 11 Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою від 5 листопада 2008 р. № 993, визначено, що спортивним школам у порядку, встановленому Мінмолодьспортом, надається:
1) вища категорія – Мінмолодьспортом за клопотанням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій – для спортивних шкіл незалежно від їх підпорядкування та форми власності;
2) перша, друга категорія – Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами молоді та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій за клопотанням:
– директора спортивної школи – для спортивних шкіл, засновником яких є орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області, або орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду мм. Києва та Севастополя;
– структурного підрозділу молоді та спорту районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій – для спортивних шкіл, засновником яких є районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації;
– структурного підрозділу органу місцевого самоврядування, до функціональних обов’язків якого належить реалізація державної політики у сфері фізичної культури і спорту, – для спортивних шкіл, засновниками яких є органи місцевого самоврядування;
– всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств / їх територіальних організацій (осередків), інших громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, підприємств, установ, організацій та їх об’єднань – для спортивних шкіл, засновниками яких є фізкультурно-спортивні товариства, підприємства, установи, організації та їх об’єднання.
Читайте також: Затверджено положення про форми здобуття дошкільної освіти
Категорія надається спортивній школі на підставі заяви директора спортивної школи із урахуванням виконаних вимог, визначених у додатку, строком на чотири роки. Після закінчення строку категорія підтверджується або змінюється. Спортивна школа, якій не надано вищої, першої або другої категорії, вважається такою, що не має категорії. Орган, який надав спортивній школі вищу, першу або другу категорію, має право перевірити дотримання вимог, визначених у додатку. За підсумками перевірки спортивна школа може бути позбавлена наданої категорії.
Питання щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, припинення дії надання категорій спортивним школам регулюються Законом України «Про адміністративну процедуру».
Надання відповідної категорії спортивній школі підтверджується свідоцтвом, форма якого затверджується Мінмолодьспортом.
Внесено зміни й у додаток до цього Положення, зокрема передбачено, що вища категорія надається спортивній школі за умови виконання не менш як 10 показників (обов’язковими до виконання є показники, зазначені у пунктах 1 – 8 додатка); перша – 9 і друга – 8 із кількості показників, зазначених у цьому додатку.
Спортивним школам, розташованим у межах територій активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінрозвитку, щодо яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, після одного року з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні для надання відповідної категорії враховуються наявні показники на момент подачі документів, але не менше 9 показників для вищої категорії, 8 – для першої, 7 – для другої із кількості показників, зазначених у цьому додатку, які застосовуються не більше одного разу.
Також визначено механізми унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дитиною в закладі спеціалізованої освіти спортивного профілю, спортивній школі.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.