Законодавство
Статева зрілість настає в 16 років
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації» 14 березня 2018 р. № 2334-VIII, яким внесено зміни до статей 155, 156 та 302 Кримінального кодексу України.
Дотепер стаття 155 Кримінального кодексу України встановлювала кримінальну відповідальність за статеві зносини з особою, що не досягла статевої зрілості, при цьому без вказання віку, з якого саме настає статева зрілість. Це створювало додаткові труднощі при кваліфікації дій підозрюваних та викликало необхідність під час розслідування додатково встановлювати факт настання чи не настання статевої зрілості у потерпілої особи.
Відсьогодні злочином визнаватимуться статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку. При цьому не має значення, були це природні чи неприродні статеві зносини. Суб’єкт злочину лишився – повнолітня особа, а кваліфікованим видом злочину «Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку» відповідно до ч. 2 ст. 155 КК є вчинення тих самих дій близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки.
У частині 2 статті 156 Кримінального кодексу істотно розширено коло осіб, які можуть бути суб’єктами злочину «Розбещення неповнолітніх». Тепер це не лише батько, матір, вітчим, мачуха, опікун чи піклувальник, особа, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, а також усі близькі родичі.
Насамкінець, статтю 302 КК, яка передбачає кримінальну відповідальність за «Створення або утримання місць розпусти і звідництво», доповнено частиною 4 – встановлено відповідальність за вищевказані дії із залученням малолітньої особи.
You must be logged in to post a comment Login