Законодавство
Статус критично важливих підприємств пропонують встановлювати урядовою комісією
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо особливостей бронювання військовозобов’язаних № 11388.
Серед іншого, доповненнями до п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» запропоновано визначити, що Уряд утворює Міжвідомчу комісію з питань встановлення статусу критично важливих для економіки України підприємств, установ та організацій у складі: Міністерства економіки України, Міністерства оборони України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, які представлені Міністрами, а також Ради національної безпеки та оборони України – за згодою.
Головою Міжвідомчої комісії з питань встановлення статусу критично важливого для економіки України підприємства, установи та організації є Міністр економіки України.
Читайте також: Фахівцям з розмінування анулюють відстрочку від призову у разі невиконання робіт впродовж 6 місяців
Статус критично важливого для економіки України підприємства, установи та організації встановлюється рішенням Міжвідомчої комісії з питань встановлення статусу критично важливого для економіки України підприємства, установи та організації, яке затверджується всіма членами такої Міжвідомчої комісії.
Рішення Міжвідомчої комісії з питань встановлення статусу критично важливого для економіки України підприємства, установи та організації базується на прогнозі розвитку економіки, оборонному замовленні та реєстру підприємств, установ, організацій, що задіяні в оборонному замовленні, енергетичній та комунальній сферах.
Міжвідомча комісія з питань встановлення статусу критично важливого для економіки України підприємства, установи та організації зобов’язує підприємства установи та організації, які подають запит на встановлення статусу критично важливого для економіки мати у штаті не менше 10% учасників бойових дій та не менше 10% працівників віком до 25 років та не менше 10% осіб жіночої статі.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.