Connect with us

Законодавство

Стати інспектором з органічного виробництва можна тільки маючи стаж

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва» від 19 березня 2019 р. № 143.

Щоб отримати свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції кандидат повинен:

  • мати як мінімум бакалаврський рівень аграрної освіти, досвід роботи в аграрній сфері та/або сфері харчової промисловості не менше 3 років; а також спеціальні знання у сфері органічного виробництва;
  • мати бакалаврський рівень освіти, досвід роботи в аграрній сфері та/або сфері харчової чи переробної промисловості понад 5 років та спеціальні знання у сфері органічного виробництва.

Спеціальні знання підтверджуються шляхом складання кваліфікаційного іспиту.

При цьому інспектором не зможе стати особа, яка перебуває на держслужбі, у трудових та/або цивільно-правових відносинах з операторами та/або з органами виконавчої влади, що здійснюють державне управління у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Комісія з прийняття іспиту складатиметься з 6 – 10 осіб.

За 10 робочих днів до дня проведення кваліфікаційного іспиту Комісія визначає, зокрема, місце його проведення, тривалість, перелік питань, які виносяться на іспит; тощо. Такі дані стануть відомі конкурсантам не пізніше, як за 9 днів до іспиту.

Екзаменаційні білети повинні складатись до кожного іспиту окремо шляхом генерування в довільній формі з загального переліку питань.

Білети міститимуть по 2 питання з теоретичної та практичної частини знань. Іспит проводиться одночасно для всіх кандидатів у групі до 35 осіб.

Письмові відповіді мають бути перевірені кожним з членів Комісії.

Іспит вважатиметься успішно складеним, якщо кандидат набере у підсумку 60 і більше балів.

Повторно скласти іспит, у разі першої невдачі, можна буде не раніше, ніж за 2 місяці.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва
||
№ Документа: 143
Дата прийняття: 19.03.2019
Дата набрання чинності: 02.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 375/33346
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва
||
№ Документа: 143
Дата прийняття: 19.03.2019
Дата набрання чинності: 02.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 375/33346
Внутрішній номер документа: Немає