Connect with us

Законодавство

Ставка податку за користування надрами залежатиме від ціни ресурсів на світових ринках

Опубліковано

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600, яким, зокрема пропонується:

  • приведення абсолютних значень розмірів ставок податків у відповідність до фактичного рівня макроекономічних показників;
  • підвищення ефективності сплати рентних платежів з видобування корисних копалин та акцизного податку;
  • засоби протидії «скруткам» та боротьби з необлікованим використанням землі та тіньовим обігом сільськогосподарської продукції;
  • унеможливлення зловживання бюджетним відшкодуванням ПДВ;
  • підвищення повноти сплати податків та ефективності адміністрування податкового боргу.

Зокрема запроваджується звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком і військовим збором громадян та підприємців, які користуються державними програмами «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека».

«Завдяки змінам до Податкового кодексу ми матимемо дієві механізми боротьби зі «скрутками» та тіньовим обігом сільськогосподарської продукції, а також зі зловживаннями бюджетним відшкодуванням ПДВ. Ті, хто раніше ухилявся від сплати податків, тепер платитимуть. А розмір ставки оподаткування за користування державними надрами буде залежати від ціни на ресурси на світових ринках і обчислюватись за формулою, що прив’язана саме до ринкової вартості, а не до собівартості видобутих копалин, як це є зараз. Так, відносно залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США за тонну, наразі держава отримує за «бідну руду» 19,20 грн/т, а за «багату руду» – 204 грн/т. Після ухвалених змін, цей показник складе 507,80 грн/т», – прокоментував Міністр фінансів Сергій Марченко.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.