Законодавство
Сторони кримінального провадження зможуть самостійно звертатися по експертизу
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» від 4 травня 2018 р. № 8336.
У ст. 347 КК уведено кримінальну відповідальність за умисне знищення чи пошкодження майна судового експерта.
Також змінами до КПК (ст.ст. 65, 69, 95, 99) встановлено заборону допитувати експерта як свідка на стадії досудового розслідування. У разі необхідності, експерти зможуть надавати роз’яснення щодо свого висновку на письмовий запит слідчого, прокурора.
За новою ст. 102-1 у КПК визначено, що таке роз’яснення має бути надано протягом 10 днів з обґрунтованими відповідями на кожне поставлене питання.
Важливим є те, що відповідно до змін у ст. 242 КПК, експертизу можна буде провести безпосередньо за зверненням сторони кримінального провадження, а не лише за доручення слідчого судді чи суду.
Також до КПК внесено зміни щодо розгляду та змісту клопотання про залучення експерта чи проведення експертизи (ст. 244).
За змінами до Закону України «Про судову експертизу», охорону приміщень і територій установ судових експертиз забезпечуватимуть Національна поліція України та Служба судової охорони. Наразі охорону здійснюють підрозділ відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України.
У КУпАП, відповідно, скасовано накладення штрафу на експерта за злісне ухилення від явки до органів досудового розслідування чи до прокурора.
You must be logged in to post a comment Login