Connect with us

Законодавство

Студенти-спортсмени мають тренуватися і на канікулах

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 6 лютого 2019 р. № 73.

У новій редакції викладено Положення про заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, затвердженого постановою Уряду від 5 листопада 1999 р. № 2061.

В таких закладах може здійснюватись безперервний інтегрований освітній процес на кількох або всіх рівнях освіти (повної загальної середньої; професійної; фахової передвищої; вищої).

Основою діяльності закладу освіти спортивного профілю є безперервний навчально-тренувальний процес протягом року.

Завданнями закладу є:

  • пошук та відбір спортивно обдарованих дітей і молоді;
  • організація та проведення інтенсивного та високоефективного навчально-тренувального процесу, забезпечення участі учнів і студентів у спортивних змаганнях різного рівня;
  • підготовка спортсменів з олімпійських видів спорту;
  • запровадження системи безперервної та ступеневої освіти на різних рівнях освіти для перспективних і висококваліфікованих спортсменів; тощо.

Спортивні відділення спортивного закладу освіти можуть бути базовими для комплектування і підготовки національних збірних команд України з видів спорту різних вікових категорій до участі у міжнародних змаганнях.

На весь період підготовки збірних команд до спортивних відділень відряджаються спортсмени з інших закладів фізичної культури і спорту за рахунок організацій, які їх відряджають.

Прийом на навчання здійснюється на конкурсній основі з числа осіб, які виявили здібності в спорті, пройшли попередню підготовку в закладах фізичної культури і спорту та позашкільної освіти, та з числа кваліфікованих спортсменів, які здатні поповнити збірні команди України.

Для забезпечення пошуку, відбору і прийому на навчання, профорієнтаційної роботи заклад може проводити навчально-тренувальні збори, вступні випробування, відряджати тренерів-викладачів на спортивні змагання в межах України, тощо.

Невиконання учнями вимог спортивної підготовленості, незасвоєння спортивної програми, систематичне порушення дисципліни / спортивного режиму, і т.д., а також наявність відхилення у стані здоров’я є підставою для відрахування із закладу освіти спортивного профілю за рішенням педагогічної ради закладу.

Навчально-тренувальна робота проводиться у формі групових / індивідуальних занять, медико-відновлювальних заходів, тренерської, інструкторської практики, тощо.

У період канікул організовуються спортивно-оздоровчі табори на власній або орендованій базі, проводяться навчально-тренувальні збори, у тому числі за межами закладу, індивідуальні навчально-тренувальні заняття.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 73
Дата прийняття: 06.02.2019
Дата набрання чинності: 14.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 73
Дата прийняття: 06.02.2019
Дата набрання чинності: 14.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає