Законодавство
Судові експертизи можуть бути завершені в експертній установі, що є правонаступником реорганізованої
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності» від 24 лютого 2021 р. № 722/5.
Новим абзацом п. 1.6 розд. I Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 р. № 53/5, визначено, що експертизи та дослідження, призначені експертній установі, щодо якої прийнято рішення про реорганізацію, можуть бути проведені (завершені) в експертній установі, що є правонаступником реорганізованої установи.
Змінами до п. 14 розд. III Інструкції про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 р. № 3505/5, встановлено, що залежно від характеру звернення за результатами його виконання відповідно до вимог процесуального законодавства України та Інструкції № 53/5 складаються такі підсумкові документи: «Висновок експерта», «Повідомлення про неможливість надання висновку» (раніше також «Висновок експертного дослідження»), які виготовляються у двох примірниках, один з яких залишається у судового експерта.