Законодавство
Судово-психіатрична експертиза – тільки в закладах МОЗ
Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров`я «Про затвердження Порядку проведення судово-психіатричної експертизи» від 8 травня 2018 р. № 865.
Судово-психіатричну експертизу мають право проводити спеціалізовані медичні установи МОЗ виключно силами експертів у сфері психіатрії. Відповідно до форми проведення, СПЕ може бути амбулаторною, стаціонарною та посмертною. Організаційно – одноособовою та комісійною. Вона може проводитись і за місцем знаходження особи, але за умови забезпечення безперешкодного доступу до особи.
Предмет експертизи – психічний стан особи в юридично значущі проміжки часу.
Слідчий або суддя, що призначив експертизу, мають право визначати кількісний склад експертів для проведення СПЕ у кожному випадку. Але, в разі комісійної СПЕ, думка провідного експерта не має переваги над думками інших членів комісії.
Окрім суто медичних, на провідного експерта покладаються певні організаційні функції, а саме: проведення нарад серед експертів на яких ознайомлює їх з документом про призначення експертизи (залучення експерта) та матеріалами, які надійшли на дослідження; організація розробки спільної програми досліджень.
Особливістю проведення СПЕ в амбулаторних умовах є те, що до здійснення досліджень може бути долучений психолог, на якого покладається завдання визначення особливостей перебігу так званих когнітивних процесів – уваги, мислення та пам`яті.
Амбулаторна експертиза не може тривати більш, ніж 30 днів, стаціонарна, або посмертна – не більше 60 днів.
You must be logged in to post a comment Login