Законодавство
Силові відомства об’єднали зусилля в справі аеромедичної евакуації
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ «Про організацію та проведення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» 19 лютого 2018 р. № 119.
Наказом встановлено, що поранені або тяжко хворі можуть доставлятися до будь-яких медичних закладів (в незалежності від їх відомчої приналежності). При цьому, відповідно до Додатку до Порядку організації та проведення аеромедичної евакуації повітряними суднами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, який називається Примірний перелік укладки для надання екстреної медичної допомоги під час аеромедичної евакуації, на борту евакуаційного повітряного судна повинен міститись набір ліків та медичного обладнання відповідно до Примірного переліку.
Згідно з Порядком, у складі медичної евакуаційної бригади обов’язково повинні бути:
- лікар (анестезіологія або медицина невідкладних станів);
- фельдшер (лікувальна справа (невідкладні стани), лікувальна справа), або медична сестра (сестринська справа (операційна), сестринська справа), або парамедик.
Рішення про виліт повітряного судна приймає безпосередньо командир судна, виходячи з конкретної обстановки. Медична евакуаційна бригада повинна мати готовність до вильоту вдень – півтори години, вночі – 2 години.
Відповідно до наказу, начальники територіальних медичних об’єднань Міністерства внутрішніх справ України по областях, м. Києву, Центрального госпіталю Міністерства внутрішніх справ України зобов’язані організувати навчання та перепідготовку персоналу медичних евакуаційних бригад.
You must be logged in to post a comment Login