Connect with us

Законодавство

Символіку російського неонацистського режиму заборонять

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими воєнними формуваннями Російської Федерації у війні проти України» № 7214.

Ним пропонується визначити, зокрема, що Російська Федерація є державою-терористом, однією з цілей політичного режиму якої є державний геноцид українського народу, фізичне знищення, масові вбивства громадян України, вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, руйнування цивільних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури, створення штучних гуманітарних катастроф в Україні або окремих регіонах.

Політичний режим Російської Федерації є неонацистським за своєю суттю, практикою та ідеологічно наслідує націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарний режим.

Збройне вторгнення Російською Федерацією в Україну, розпочате 24 лютого 2022 року, є актом агресії відповідно до міжнародного права.

Будь-яка пропаганда російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста заборонена.

Використання символіки військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну відповідно до умов, визначених ст. 2 цього Закону, є окремим випадком пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста.

Правове регулювання пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку Російської Федерації як держави-терориста, обсяги заборони та відповідальність за їх порушення здійснюється за правилами, встановленими законодавством України для пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Читайте також: Запобігти розширенню агресії РФ на інші країни закликала Верховна Рада

Використанням символіки військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну, зокрема є:

а) використання латинської літери «Z» та (або) «V» як окремо (без правомірного контексту, або в контексті виправдання агресії проти України чи будь-яких інших військових дій), так і заміною цією літерою кириличних літер «З», «С», «В», «Ф» або інших в окремих словах з візуальним акцентом на ній;

б) використання символіки збройних сил Російської Федерації, її сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення, повітряно-десантних військ, сил спеціальних операцій.

Символіка військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну вважається використаною, якщо вона розміщена:

а) на будь-яких рекламних носіях (носії зовнішньої, внутрішньої реклами), транспортних засобах, друкованих матеріалах (плакатах, листівках тощо), одязі;

б) у місцях проведення масових заходів політичного, освітнього, релігійного, спортивного характеру, розважальних заходів та заходів для дітей;

в) в матеріалах будь-якої агітації крім матеріалів агітації проти збройної агресії Російської Федерації проти України;

г) в рекламі на телебаченні, радіо, мережі Інтернет;

д) у повідомленнях в соціальних мережах в мережі Інтернет крім повідомлень, зазначених в ч. 8 ст. 2 цього Закону;

е) у будь-яких творах (фільмах, передачах, відеоблогах), інших матеріалах, створених після 24 лютого 2022 року, крім творів, зазначених в ч. 8 ст. 2 цього Закону;

Перелічені випадки використання символіки не є порушенням, якщо використання є правомірним відповідно до ч. 8 ст. 2 цього Закону.

Читайте також: Денонсовано угоди з РФ у галузі освіти і науки

Заборона використання визначеної цим Законом символіки військового вторгнення російського неонацистського тоталітарного режиму в Україну не поширюється на випадки правомірного використання (використання в правомірному контексті), а саме:

а) в будь-яких творах, матеріалах, які виготовлені та (або) розповсюджені з метою засудження російського неонацистського тоталітарного режиму, військового вторгнення в Україну, і ця мета виражена в очевидній формі;

б) в фотографічних творах, інформаційних, інформаційно-аналітичних творах, матеріалах засобів масової інформації (статті, телепередачі, повідомлення в соціальних мережах), якщо такі твори, матеріали не можуть трактуватись як такі, що спрямовані на виправдання агресії проти України чи будь-яких інших військових дій проти України, або маніпулювання суспільною свідомістю з метою створення позитивного образу держави-агресора (держави-терориста), органів держави-агресора (держави-терориста), працівників або службовців (в тому числі військовослужбовців) держави-агресора (держави-терориста);

в) в торговельних марках, зареєстрованих в установленому законом порядку до 24 лютого 2022 року, які використовуються відповідно до законодавства про охорону прав на торговельні марки;

г) на трофейній техніці, що використовується з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних Сил України, окремими родами сил Збройних Сил України, правоохоронними органами України.

Відповідальність за порушення вимог цього Закону несуть фізичні та (або) юридичні особи, посадові особи юридичних осіб, посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Винні в порушеннях вимог цього Закону несуть цивільно-правову, адміністративну, адміністративно-господарську і кримінальну відповідальність відповідно до законодавства України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.