Законодавство
Тестування засуджених на COVID-19 мають оплачувати родичі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 20 жовтня 2021 р. № 1096.
Змінами до пп. 20 п. 3 встановлено, що після тривалого побачення засуджені протягом 14 діб перебувають в приміщеннях для ізоляції, де їм на 12-й день ізоляції (або за наявності ознак інфікування COVID-19) обов’язково у присутності медичного працівника закладу охорони здоров’я державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» проводиться забір матеріалу для тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, відповідно до оплаченої близькими родичами зазначеної послуги.
У разі коли засуджений не менш як за 14 діб до тривалого побачення отримав повний курс вакцинації від COVID -19 вакцинами, включеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, його тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції проводиться на 12-й день після тривалого побачення (або за наявності ознак інфікування COVID-19) безоплатно: закладами охорони здоров’я державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» (за наявності обладнання GeneXpert) або державними установами Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю.
Читайте також: Гранична ціна на природний газ – 7,96 гривні за 1 куб. метр
Також з метою здійснення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів на вулицях, у парках, інших громадських місцях (громадських будинках і спорудах, закладах громадського харчування, розважальних закладах (нічних клубах), громадському транспорті) працівники Національної поліції, Національної гвардії, посадові особи, уповноважені органами місцевого самоврядування, мають право проводити вибіркову перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, а також довідок про звернення за захистом в Україні, виданих відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», а також документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.
Перевірка чинності COVID-сертифіката здійснюється зазначеними уповноваженими особами з використанням мобільного додатка Порталу Дія або в інших інформаційних системах, засобами яких здійснюється підтвердження його чинності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677.
Читайте також: 2,8 млн доларів на обладнання для зберігання вакцин
Окрім цього, постановою:
– дозволено працювати центрам вакцинації за «червоного» рівня епідемічної небезпеки;
– передбачено, що застосунок «Вдома» мають встановлювати невакциновані при перетині держкордону;
– встановлено нові правила міжрегіональних перевезень автомобільним транспортом;
– передбачено, що невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада.