Законодавство
Тотальну IBANізацію відтермінували до 12 січня 2020 р.
Набрала чинності Постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162» від 26 вересня 2019 року № 118.
З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.
В абзаці першому пунктів 6 та 7 постанови Правління НБУ від 28 грудня 2018 р. № 162 “Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні” слова та цифри “до 31 жовтня 2019” замінити словами та цифрами “2019 року до 12 січня 2020”.
Отже, саме до 12 січня 2020 р. (а не до 31 жовтня 2019 р.):
- банки України та їх клієнти, Державна казначейська служба в документах на переказ коштів заповнюють: реквізити “Код банку платника/отримувача/стягувача” та “Рахунок платника/отримувача/стягувача” або реквізит “Рахунок платника/отримувача/стягувача” за стандартом IBAN. У реквізиті “Код банку платника/отримувача/стягувача” зазначається нуль;
- банки України, Державна казначейська служба України в міжбанківських електронних розрахункових документах системи електронних платежів Національного банку України заповнюють: реквізит “IBAN”, якщо в документах на переказ коштів реквізит “Рахунок платника/отримувача/стягувача” заповнено за стандартом IBAN. У реквізитах “Код банку” і “Рахунок клієнта” зазначаються нулі; реквізити “Код банку” та “Рахунок клієнта”, якщо в документах на переказ коштів заповнено реквізити “Код банку платника/отримувача/стягувача” та “Рахунок платника/отримувача/стягувача”. У реквізиті “IBAN” зазначається нуль.
Продовжити читання →