Законодавство
Товари, увезені для виробництва, слід зарахувати на баланс упродовж 20 днів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2023 р. № 1149, якою визначено механізм ввезення суб’єктами господарювання, які відповідають критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання та комплектуючих за кодами згідно з УКТЗЕД, зазначеними у пп. 68.2 п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, що ввозяться суб’єктами господарювання виключно для використання у власній виробничій діяльності та операції з ввезення на митну територію України яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість до 1 січня 2037 р. за умови дотримання вимог до їх ввезення та цільового використання.
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що ввезення товарів на митну територію України в митному режимі імпорту здійснюється суб’єктами господарювання відповідно до законодавства з питань митної справи та виключно для використання у власній виробничій діяльності.
Суб’єкти господарювання для здійснення митного оформлення товарів і забезпечення контролю за їх цільовим використанням не пізніше ніж за сім робочих днів до дати ввезення подають Мінстратегпрому із використанням кваліфікованого електронного підпису на адресу електронної пошти, зазначену на офіційному веб-сайті, такі документи:
– довідку в довільній формі про відповідність суб’єктів господарювання критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України;
– фінансову звітність (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал) за попередній календарний рік до дати ввезення товарів на митну територію України;
– перелік товарів (із зазначенням кодів згідно з УКТЗЕД), які планується ввозити на митну територію України в митному режимі імпорту;
– документи, що підтверджують країну походження товару, визначені ст. 41 Митного кодексу України або міжнародним договором України, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України.
Читайте також: Середню ціну товарів, на які встановлено вивізне мито за адвалорними ставками, визначатимуть щомісяця
Документи надсилаються в електронній формі (скановані копії) у форматі PDF (кожний документ завантажується окремим файлом, заголовок якого відповідає короткому змісту такого документа).
За результатами розгляду поданих документів Мінстратегпром не пізніше п’яти робочих днів із дня їх отримання надсилає суб’єктові господарювання лист про підтвердження того, що товари та суб’єкт господарювання, який їх ввозитиме, відповідають критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Зазначений лист разом із митною декларацією та документами, передбаченими ч. 3 ст. 335 Митного кодексу України, подаються митному органові під час здійснення митного оформлення товарів.
Суб’єкт господарювання зобов’язаний:
– протягом 20 робочих днів після ввезення товарів зарахувати їх на баланс і подати в електронній формі (із використанням кваліфікованого електронного підпису) до податкового органу за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та митного органу за місцем митного оформлення довідку про факт оприбуткування товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, зазначеними у пп. 68.2 п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (додаток 1);
– подавати щокварталу до 20 числа наступного місяця до податкового органу за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та митного органу за місцезнаходженням суб’єкта господарювання звіт про цільове використання товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, зазначеними у пп. 68.2 п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, у паперовій або електронній формі (із використанням кваліфікованого електронного підпису) (додаток 2).