Законодавство
Три етапи сертифікації операторів протимінної діяльності
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2024 р. № 123, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту, метою якого є встановлення єдиного підходу до порядку сертифікації операторів протимінної діяльності та процесів протимінної діяльності шляхом запровадження на період реалізації експериментального проекту порядку видачі операторам протимінної діяльності сертифікатів відповідності процесів протимінної діяльності.
Зокрема передбачено, що орган сертифікації здійснює:
1) первинну сертифікацію;
2) повторну сертифікацію;
3) зміни сертифікованих процесів.
Сертифікація урядових операторів протимінної діяльності та неурядових/неприбуткових підприємств, установ та організацій, внесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій, у разі, коли виконання заходів з протимінної діяльності відповідає їх статутним цілям, здійснюється на безоплатній основі.
Читайте також: Виробникам та продавцям зброї й боєприпасів вже не потрібно вести книги обліку цієї продукції
Строк дії сертифіката відповідності за результатами первинної сертифікації становить три роки, а за результатами повторної сертифікації – п’ять років. У разі внесення змін до сертифікованих процесів строк дії сертифіката відповідності залишається без змін.
Зміни сертифікованих процесів здійснює орган сертифікації, який здійснив сертифікацію відповідного процесу.
Первинна сертифікація здійснюється за такими етапами:
1) організаційний етап;
2) операційний етап;
3) етап оцінки на місці.
Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.
Сертифікати відповідності процесів з протимінної діяльності, які здійснює оператор протимінної діяльності, видані до дня набрання чинності цією постановою, є дійсними протягом строку, на який їх видано.
Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси