Connect with us

Законодавство

Три мінімальні зарплати – посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої категорії

Опубліковано

Профспілка працівників освіти і науки України інформує, що на розгляд Комітету з питань освіти, науки та інновацій надійшов альтернативний проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти». № 5365-1, який за цілями, завданнями та змістом є близьким до основного законопроекту № 5365.

Так, обома проектами передбачено скасування норм ст. 22 Закону «Про повну загальну середню освіту» щодо укладення з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, трудових договорів строком від одного до трьох років.

Також передбачається виключення з Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про повну загальну середню освіту» пп. 1 та 2 п. 3, якими було зобов’язано засновників та керівників закладів загальної середньої освіти припинити безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Передбачено, що засновники закладів загальної середньої освіти та їх керівники до 1 червня 2021 р. мають відновити безстрокові трудові договори з керівниками та педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, з якими вони були припинені за цих підстав.

Новелою, порівняно з проектом № 5365, в альтернативному є доповнення ст. 24 Закону «Про повну загальну середню освіту» нормою про те, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, а також зобов’язання Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити реалізацію цієї норми.

Вказані зміни повністю відповідають позиції Профспілки, тому в листі на адресу Комітету з питань освіти, науки та інновацій наголошується на необхідності їх підтримки та схвалення народними депутатами України, зокрема членами Комітету.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.