Connect with us

Законодавство

Три місяці на подання пропозицій до переліку приватизації держмайна

Опубліковано

⚡ LEXINFORM AI | ОГЛЯД СТАТТІ
Набула чинності постанова КМУ №267, що визначає порядок формування переліків держ- та комунального майна, яке підлягає приватизації згідно з ч. 3 ст. 4 Закону "Про приватизацію...". Дія Порядку поширюється на майно держорганів, органів місцевого самоврядування та юросіб, що не використовується ними для виконання основних завдань або не використовується понад три роки. Суб'єкти управління держвласністю мають подати пропозиції до ФДМУ протягом трьох місяців.

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2026 р. № 267, якою визначено процедуру формування та оприлюднення переліків державного та комунального майна, що підлягає приватизації відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Читайте також: Майно не може бути витребуване від добросовісного набувача, якщо воно було реалізоване на електронних торгах у порядку виконання судового рішення

Дія затвердженого Порядку поширюється на майно:

– органів державної влади, органів місцевого самоврядування, майно юридичних осіб, що належать до сфери управління органів державної влади або органів місцевого самоврядування, Міноборони, СБУ, Держприкордонслужби, сил цивільного захисту, Держспецзв’язку, Державної кримінально-виконавчої служби, правоохоронних органів, податкових органів, митних органів, яке безпосередньо не забезпечує виконання зазначеними органами та юридичними особами встановлених законодавством завдань;

– яке перебуває на балансі юридичних осіб, визначених ч. 2 ст. 4 Закону, та не забезпечує провадження такими юридичними особами своєї основної діяльності;

– яке перебуває на балансі юридичних осіб, що не підлягають приватизації, та більше трьох років не використовується в їх діяльності.

Читайте також: Наявність договору оренди нерухомого майна не надає орендарю переважного права перед іпотекодержателем на задоволення вимог за рахунок предмета іпотеки

Встановлення належності державного та комунального майна до майна, що підлягає приватизації відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону, здійснюється суб’єктами управління об’єктами державної власності або органами місцевого самоврядування за результатами аналізу стану використання відповідного майна з урахуванням критеріїв, визначених ч. 3 ст. 4 Закону.

Суб’єктам управління об’єктами державної власності доручено забезпечити у тримісячний строк з дня набрання чинності цією постановою подання Фонду державного майна з урахуванням вимог Порядку, затвердженого цією постановою, пропозицій щодо включення державного майна, управління яким вони здійснюють та яке відповідає критеріям, визначеним ч. 3 ст. 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», до переліку державного майна, що підлягає приватизації.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку формування та оприлюднення переліків державного та комунального майна, що підлягає приватизації
||
№ Документа: 267
Дата прийняття: 18.02.2026
Дата набрання чинності: 28.02.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку формування та оприлюднення переліків державного та комунального майна, що підлягає приватизації
||
№ Документа: 267
Дата прийняття: 18.02.2026
Дата набрання чинності: 28.02.2026
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає