Законодавство
Три місяці на погодження паспорта безпеки з дня внесення об’єкта критичної інфраструктури до Реєстру
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 818, якою визначено вимоги до розроблення оператором критичної інфраструктури паспорта безпеки на об’єкт критичної інфраструктури та його складових, а також механізм його погодження секторальними і функціональними органами у сфері захисту критичної інфраструктури.
Зокрема передбачено, що паспорт безпеки розробляється та затверджується оператором критичної інфраструктури на кожний об’єкт критичної інфраструктури й містить:
– титульний аркуш;
– загальну характеристику об’єкта критичної інфраструктури;
Читайте також: Зброю, видану цивільним для відсічі агресії рф, має бути повернуто впродовж 90 днів після воєнного стану
– плани захисту;
– акти оцінки стану захищеності об’єкта критичної інфраструктури (у разі наявності), складені за формою, визначеною в Порядку проведення моніторингу рівня безпеки об’єктів критичної інфраструктури, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2022 р. № 821.
Відомості, що містяться в паспорті безпеки та його складових, є інформацією з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
Оператори критичної інфраструктури протягом трьох місяців з дня внесення відомостей про об’єкт критичної інфраструктури до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури забезпечують подання на погодження паспорта безпеки на об’єкт критичної інфраструктури до відповідного державного органу, визначеного законодавством відповідальним за забезпечення формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури в окремому секторі критичної інфраструктури.