Connect with us

Законодавство

Три способи автентифікації в е-кабінеті ЄСІТС

Опубліковано

Вища рада правосуддя затвердила зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, якими врегулювала окремі технічні та організаційні питання щодо електронної інформаційної взаємодії ЄСІТС з іншими електронними інформаційними ресурсами.

Зокрема Положення доповнено новим розд. «V. Електронна інформаційна взаємодія ЄСІТС з іншими електронними інформаційними ресурсами», у якому зазначено, що ЄСІТС забезпечує автоматизовану електронну інформаційну взаємодію модулів ЄСІТС із зовнішніми електронними інформаційними ресурсами та доступ користувачів до таких ресурсів.

Така взаємодія здійснюється у порядку, що визначається Державною судовою адміністрацією України та держателем відповідного електронного інформаційного ресурсу.

Взаємодія із зовнішніми електронними інформаційними ресурсами, адміністратором яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

Читайте також: 300% вартості цифрового контенту – штраф за порушення прав споживачів такого контенту

Взаємодія з інформаційними ресурсами недержавних та господарюючих суб’єктів здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному спільним актом адміністратора та відповідного суб’єкта.

При автоматизованому обміні інформацією суб’єкти електронної взаємодії впроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та відповідно до законодавства у сфері захисту інформації.

Для підтвердження достовірності та цілісності даних в електронних повідомленнях використовується кваліфікований електронний підпис чи печатка.

Крім того, розд. III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення доповнено п. 13-1, яким визначено, що автентифікація користувача в Електронному кабінеті здійснюється будь-яким із таких способів:

– засобами електронної ідентифікації, які визначені законодавством;

– через систему BankID Національного банку або аналогічні системи авторизованих установ;

– через інтегровану систем електронної ідентифікації (id.gov.ua).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.