Connect with us

Законодавство

Центри підготовки громадян до національного спротиву: Затверджено примірні положення і статут

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2025 р. № 478, якою визначено процедуру створення та функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву, встановлено загальні засади їх діяльності, порядок фінансування, вимоги до матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення та регламентовано питання взаємодії між центрами та органами державної влади, органами місцевого самоврядування, Силами територіальної оборони Збройних Сил, Силами спеціальних операцій Збройних Сил, громадськими об’єднаннями, інститутами громадянського суспільства та іншими суб’єктами національного спротиву відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» з метою забезпечення якісної організації підготовки громадян до захисту Вітчизни.

Дія затвердженого Порядку поширюється на органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичних осіб, громадські об’єднання, інститути громадянського суспільства, які беруть участь у створенні і функціонуванні центрів.

Зокрема передбачено, що центри створюються з метою формування у громадян України патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття ними знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України, зокрема через виконання типових програм підготовки громадян України до національного спротиву, затверджених наказами Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил.

Читайте також: Цілком виправданим є позбавлення права займатися освітньою та виховною діяльністю засудженої за колабораційну діяльність, яка під час окупації впроваджувала стандарти освіти держави-агресора

Центри створюються в областях та м. Києві у формі комунальної організації (установи, закладу) або комунального підприємства.

Створення центрів в Автономній Республіці Крим, м. Севастополі, Донецькій, Луганській та Херсонській областях буде можливе після здійснення деокупаційних та стабілізаційних заходів.

У складі організаційної структури центру в установленому законодавством порядку можуть утворюватися відокремлені підрозділи (філії) в окремих населених пунктах області, районах у містах. Відповідні сільські, селищні, міські, районні у містах (у разі їх утворення) ради сприяють виділенню приміщень, навчальних матеріально-технічних засобів, забезпечують розміщення центрів. Вони повинні відповідати санітарно-технічним, безпековим та іншим вимогам для проведення навчань, тренувань і зберігання обладнання та навчальної зброї.

Також затверджено:

– Примірне положення про комунальну організацію (установу, заклад) обласної/Київської міської ради «Обласний/Київський міський центр підготовки громадян до національного спротиву»;

– Примірний статут комунального підприємства обласної/Київської міської ради «Обласний/Київський міський центр підготовки громадян до національного спротиву».

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву
||
№ Документа: 478
Дата прийняття: 18.04.2025
Дата набрання чинності: 29.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву
||
№ Документа: 478
Дата прийняття: 18.04.2025
Дата набрання чинності: 29.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає