Законодавство
Тяжкість проступку держслужбовця оцінить комісія з трьох осіб
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення дисциплінарного провадження» від 4 грудня 2019 р. № 1039.
Постановою затверджено Порядок здійснення дисциплінарного провадження стосовно державних службовців.
Так, рішення про порушення дисциплінарного провадження прийматиме міністр – стосовно державного секретаря відповідного міністерства, а стосовно інших державних службовців – ті, хто їх призначав.
Для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку утворюватиметься дисциплінарна комісію у складі не менше трьох членів. Склад дисциплінарної комісії затверджує наказом керівник державної служби. Якщо в держоргані неможливо утворити дисциплінарну комісію дисциплінарні провадження щодо державних службовців цього органу здійснює дисциплінарна комісія держоргану вищого рівня в порядку підпорядкування.
З метою збору інформації про обставини, які стали підставою для порушення дисциплінарного провадження, для визначення ступеня вини, характеру і тяжкості дисциплінарного проступку дисциплінарна комісія формуватиме дисциплінарну справу. Комісія запрошуватиме держслужбовця на своє засідання для надання пояснення щодо обставин, які стали підставою для порушення дисциплінарного провадження.
Комісія розглядатиме сформовану дисциплінарну справу та прийматиме рішення про наявність чи відсутність у діях держслужбовця дисциплінарного проступку та підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності, про що зазначатиметься у протоколі засідання. Результатом розгляду дисциплінарної справи є пропозиція комісії або подання, які вноситимуться суб’єкту призначення (керівникові державної служби) разом з матеріалами дисциплінарної справи не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня підписання.
Після прийняття рішення за результатами розгляду дисциплінарного провадження суб’єкт призначення (керівник державної служби) передає дисциплінарну справу до служби управління персоналом державного органу, стосовно посадової особи якого здійснювалося дисциплінарне провадження (державного органу, в якому здійснювалося дисциплінарне провадження), для її зберігання в установленому порядку.
Тривалість здійснення дисциплінарного провадження не може перевищувати п’ятнадцяти календарних днів. За потреби строк може бути продовжено, але не більш як до одного місяця.
You must be logged in to post a comment Login