Connect with us

Законодавство

Тимчасово заборонено декларування товарів чи транспорту непрямим митним представником в інтересах нерезидента

Опубліковано

Набрав чинності Закон України від 22 серпня 2024 р. № 3926-IX, яким внесено зміни до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу.

При цьому новими п. 9-38 – 9-48 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України, зокрема визначено, що заходи з митного контролю та виконання митних формальностей, розпочаті та не завершені до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», завершуються в порядку та на умовах, які діяли станом на день, що передує дню набрання чинності цим Законом.

Дозволи, видані митними органами підприємствам на переробку товарів на митній території України, на вивезення товарів для переробки за межами митної території України, що на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» є чинними, продовжують діяти протягом строку, на який вони видані, а для операцій, які не можуть бути завершені в такий строк, – протягом строку, необхідного для завершення таких операцій.

Читайте також: Іноземець, майно якого підлягало поверненню йому за рішенням національного суду, однак було примусово відчужено в умовах воєнного стану, має право на компенсацію його вартості

Тимчасово, до 1 січня 2027 р., забороняється здійснення декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення непрямим митним представником в інтересах нерезидента.

Також установлено, що у період дії воєнного стану в Україні:

– та протягом одного року з дня його припинення чи скасування умова щодо пред’явлення товарів митному органу не застосовується до товарів, що знаходяться на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, перелік яких визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

– можуть бути поміщені в митний режим реекспорту товари, які перебувають у митному режимі тимчасового ввезення та були вивезені за межі митної території України без поміщення в митний режим реекспорту, за умови ідентифікації цих товарів відповідно до ст. 326 цього Кодексу;

– до строків транзитних перевезень, зазначених у ч. 1 ст. 95 цього Кодексу, не включається час очікування перетину кордону транспортними засобами комерційного призначення, які переміщують товари за межі митної території України (за умови інформування митного органу, який контролює переміщення цих товарів).

Читайте також: Електронний журнал митного оформлення «Інспектор» є офіційним документом, а отже може бути предметом службового підроблення

Крім того, у разі якщо на підставі перевірок, проведених компетентними органами іноземних країн за запитами митних органів України відповідно до ст. 43 цього Кодексу, митними органами України встановлено факти підробки документів про походження товарів або подання до митного оформлення документів, що містять недостовірні дані щодо країни походження товарів, до яких запроваджено антидемпінгові заходи відповідно до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», крім документів, передбачених ч. 1 ст. 42 цього Кодексу, декларант, уповноважена ним особа або перевізник зобов’язані надати митному органу в паперовій або електронній формі документи, що підтверджують якісні характеристики товару, надані виробником товару, та документи і відомості, визначені ст. 335 цього Кодексу (залежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товару), що підтверджують маршрут постачання товару від виробника до підприємства, що є одержувачем згідно з зовнішньоекономічним договором (контрактом).

Інформація про запровадження вимог щодо подання документів, зазначених вище, розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, у вигляді повідомлення про застосування таких вимог, яке повинно містити відомості про:

– перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД з їх описом та відомості про країну (країни) походження товарів, щодо яких застосовуються такі вимоги;

– дату початку застосування таких вимог, але не раніше ніж через 45 календарних днів з дня оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;

– дату припинення та період застосування таких вимог, що не може перевищувати строк застосування антидемпінгових заходів, запроваджених відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Митне оформлення товарів, зазначених вище, здійснюється митними органами на підставі митної декларації, до якої декларантом внесено відомості про торговельну марку та найменування виробника товарів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу
||
№ Документа: 3926-IX
Дата прийняття: 22.08.2024
Дата набрання чинності: 19.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу
||
№ Документа: 3926-IX
Дата прийняття: 22.08.2024
Дата набрання чинності: 19.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає