Connect with us

Законодавство

У Раді з’явився законопроект, який кардинально змінить покарання для ухилянтів

Опубліковано

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який може стати революційним: якщо депутати його ухвалять, то в Україні різко зросте кількість трудових ресурсів, а також збільшаться податкові надходження. Йдеться про ухилянтів від мобілізації. Їм можуть замінити кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на великий штраф або примусові роботи.

Автор документу, депутат Анатолій Бурміч – у пояснювальній записці до законопроекту зазначає, що за ухилення від військової служби під час мобілізації чинним законом передбачено жорстке кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Проте, ув’язнюючи ухилянтів, держава шкодить собі як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Читайте також: Вчинення непокори військовослужбовцем тягне кримінальну відповідальність незалежно від настання суспільно небезпечних наслідків

Депутат вважає недоцільним покарання для ухилянтів у вигляді позбавлення волі. По-перше, зазвичай кримінальне покарання з позбавленням волі призначають для злочинців, які є суспільно небезпечними. Проте серед ухилянтів, навпаки, важко знайти осіб, які реально могли би загрожувати суспільству.

«Сам по собі встановлений судом факт ухилення особи від призову на військову службу не свідчить про те, що перебування такої особи в суспільстві становить небезпеку для нього, оточення та окремих людей», – вважає народний депутат.

По-друге, позбавлення волі потребує додаткових бюджетних витрат. Адже держава повинна на якісь кошти утримувати ув’язненого. Ці гроші можна було би спрямувати на потреби війська, а не на утримання тих, хто всіляко уникає військової служби. До того ж, для всіх засуджених треба знайти місця утримання.

Загальновідомо й інше, що колонія – не найкраща «школа життя». Потрапивши в середовище рецидивістів абсолютно безпечною для суспільства людиною, ухилянт може вийти звідти вже небезпечною особою. У кращому випадку він потребуватиме тривалої соціалізації, в гіршому – незабаром піде на нову «ходку». Як вважається, зареєстрований у Верховній Раді законопроект кардинально змінить покарання для ухилянтів від мобілізації.

По-третє, завдяки застосуванню інших видів покарань, які не передбачають позбавлення волі, але включають примусову працю або чималий штраф, держава отримає додаткову робочу силу й додаткові бюджетні надходження. «Трудова діяльність таких засуджених на підприємствах у різних галузях економіки (замість відбування покарання у виді позбавлення волі з ізоляцією від суспільства) допоможе зберегти економічну активність вітчизняних підприємств та українську економіку (чимало підприємств зараз відчуває дефіцит кадрів), а ізоляція від суспільства таких засуджених може лише поглибити проблему дефіциту кадрів у різних галузях економіки», – пояснює автор законопроекту.

Саме тому він і пропонує вживати до ухилянтів інші методи покарання. Зокрема, пропонуються такі варіанти покарань: кримінальне покарання у вигляді штрафу від 51 до 85 тис. грн; громадські роботи на строк від 160 до 240 годин; виправні роботи на строк від одного до двох років; обмеження волі на строк від одного до двох років.

Читайте також: Дезертирів пропонують звільняти від відповідальності, але за певних умов

Очевидно, що в разі ухвалення такого закону держава отримає великий додатковий трудовий ресурс у вигляді 2–3 мільйонів (за приблизними оцінками саме така кількість ухилянтів перебуває «в підпіллі») працездатних чоловіків. Це дозволить закрити вакансії на багатьох важливих підприємствах, а також пожвавити вітчизняну економіку. Крім того, це може відчутно збільшити бюджетні надходження.

Додамо, що тим часом ТЦК активізували пошук ухилянтів. Причому тепер їх активно ловлять не лише в регіонах, але й у столиці.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.