Connect with us

Законодавство

У ЗСУ обліковуватиметься майно особистого користування

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Змін до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України» від 10 липня 2019 р. № 373.

До облікових регістрів віднесли картки обліку військового майна особистого користування (уточнено  п. 7 розділу II).

Новою редакцією п. 4 розділу ІІІ розділили ведення обліку майна тими чи іншими службами. Зокрема, в управлінні оперативного (повітряного) командування служби забезпечення органу військового управління облік майна за визначеною номенклатурою ведеться:

 • за підпорядкованими військовими частинами;
 • за підпорядкованими центрами забезпечення;
 • за прикріпленими на забезпечення військовими частинами (підрозділами);
 • у цілому за оперативним (повітряним) командуванням.

Згідно з доповненням до абз. 1 п. 1 розділу XIII військові представництва вестимуть облік науково-технічної продукції (НТП), виготовленої або закупленої під час виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР).

Дані оперативного обліку майна, переданого до підприємств промисловості – виконавців робіт, звірятимуться військовими представництвами з відповідними службами забезпечення органів військового управління, оскільки за змінами у абз. 2 п. 1 облік переданого майна здійснюватиметься виконавцям НДДКР, а також виробниками НТП.

Відповідно до договорів на закупівлю продуктів харчування та сушених продуктів здійснюватиметься документальне оформлення приймання продовольства, яке постачається під час харчування особового складу (новий абзац  п. 3 розділу XIX).

Пункт 5 доповнено новим абзацом – умовою, що кількість отриманих комплектів продуктів харчування за Каталогом продуктів харчування щотижнево та станом на останній день кварталу оформлюватиметься актом приймання-передачі військового майна.

Законодавство

Два державних агентства у сфері мистецтва об’єднали

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері культури» від 27 травня 2020 р. № 434.

Уряд перейменував Державне агентство з питань мистецтв на Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти та ліквідував Державне агентство з питань мистецької освіти.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Основними завданнями Держмистецтв є:

 • реалізація державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти;
 • внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Читати далі

Законодавство

Затверджено нову Особову картку державного службовця

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження форми Особової картки державного службовця» від 19 травня 2020 р. № 77-20.

Затверджено форму Особової картки державного службовця та встановлено, що:

 • Особова картка заповнюється в електронній формі українською мовою у називному відмінку без скорочень;
 • відомості, зазначені у пунктах 1 – 10 Особової картки, заповнює державний службовець, а відомості, зазначені у пунктах 11 – 18, – працівник служби управління персоналом;
 • до Особової картки та додатків до неї за потреби може додаватись необхідна кількість рядків та сторінок;
 • за наявності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами Особова картка зберігається в особовій справі у такій інформаційній системі (з проставленням кваліфікованого електронного підпису);
 • за відсутності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами заповнена Особова картка друкується та зберігається в особовій справі (з використанням власноручного підпису);
 • зміна відомостей в Особовій картці здійснюється шляхом їх оновлення в інформаційній системі управління людськими ресурсами або заміни відповідних сторінок в роздрукованій формі.

Також, наказом НАДС від 19 травня 2020 р. № 76-20, який набрав чинності 5 червня 2020 р., визнано таким, що втратив чинність, НАДС «Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення» від 5 серпня 2016 р. № 156.

Читати далі

Законодавство

Законсервовані в’язниці продадуть

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 3591, який дозволить не тільки продавати законсервовані в’язниці, але й використовувати 70% надходжень від продажу на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Пропонується внести зміни до ст.ст. 29, 30 Бюджетного кодексу України, якими   віднести до доходів загального фонду (30 %) та спеціального фонду (70 %) Державного бюджету України кошти, одержані від продажу відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, що безпосередньо не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.

«На сьогодні у нас існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, сьогодні ми вважаємо за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систему», – пояснив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Кошти, які надійдуть до спеціалізованого фонду бюджету, будуть спрямовані на проведення будівництва, реконструкції (реставрації) та капітального ремонту об’єктів Державної кримінальної-виконавчої служби України».

«Завдяки продажу законсервованих в’язниць, яких у нас надлишок, ми зможемо винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах», – каже Міністр юстиції.

Таким чином, реалізація цього законопроекту сприятиме поліпшенню умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань без додаткового залучення коштів з державного бюджету та зменшить витрати на утримання закритих установ.

Ознайомитися з Проектом «Створення сучасних слідчих ізоляторів в Україні за рахунок закритих в’язниць» можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України
||
№ Документа: 373
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 23.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 01.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 849/33820
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України
||
№ Документа: 373
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 23.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 01.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 849/33820
Внутрішній номер документа: Немає