Connect with us

Законодавство

Умови конкурсу на право оренди об’єктів комунальної власності погоджуватимуть за новим Порядком

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України «Про затвердження Порядку погодження Мінрегіоном умов конкурсу на право отримання в оренду об’єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності» від 19 жовтня 2020 р. № 250.

Відповідно до затвердженого Порядку умови конкурсу обов’язково мають містити:

– розмір орендної плати;

– строк оренди;

– особливі вимоги з питань забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони навколишнього природного середовища та охорони праці;

– вимоги до обсягу та якості товарів, робіт і послуг, виготовлення, виконання і надання яких гарантує орендар;

– кваліфікаційні вимоги до претендентів.

Додаткові умови включаються до умов конкурсу з урахуванням пропозиції органу, уповноваженого управляти комунальним майном, який для погодження умов конкурсу подає до Мінрегіону документи, зазначені у п. 4 Порядку.

Зазначені документи розглядаються протягом десяти календарних днів з дня їх реєстрації у Мінрегіоні.

На підставі висновків структурних підрозділів Мінрегіону та з урахуванням аналізу поданих документів відповідальний структурний підрозділ готує проект листа щодо погодження умов конкурсу або відмови у їх погодженні з обґрунтуванням причин відмови.

У погодженні умов конкурсу може бути відмовлено лише з мотивів невідповідності умов конкурсу вимогам законодавства.

Відмова в погодженні умов конкурсу може бути оскаржена органом, уповноваженим управляти комунальним майном, у судовому порядку.

Оригінал листа щодо погодження умов конкурсу або відмови у їх погодженні надсилаються органу, уповноваженому управляти комунальним майном, а його копія разом з документами поданими для погодження умов конкурсу зберігається у Мінрегіоні протягом трьох років.

Орган, уповноважений управляти комунальним майном, є відповідальним за достовірність інформації, що міститься у поданих для погодження умов конкурсу документах.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 8 грудня 2009 р. № 386.

Законодавство

Розпочато запровадження е-лікарняних

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 31 березня 2021 р. № 323, якою розпочато процес впровадження е-листків непрацездатності.

«Запуск е-лікарняних допоможе мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, а також значно пришвидшить отримання страхових виплат громадянами та зменшить навантаження на лікарів», – прокоментував Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, постановою оновлюється алгоритм видачі листків непрацездатності задля електронізації послуги «е-лікарняний», що дозволить забезпечити запровадження цільової моделі формування та видачі електронних листків непрацездатності на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Водночас визнано такими, що втратили чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України:

  • від 15 вересня 1993 р. № 721;
  • від 12 серпня 1994 р. № 605.

Постанова застосовується з 1 травня 2021 р.

Читати далі

Законодавство

У «червоних» зонах дозволено торгівлю садивним матеріалом та діяльність із прання та хімчистки

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 7 квітня 2021 р. № 310.

Зокрема змінами до п. 3-4 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено, що рішення щодо скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки приймається Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, передбачених пунктом 3-3 цієї постанови (раніше таке рішення приймалось у разі досягнення регіоном таких показників протягом не менше ніж п’яти днів підряд).

Доповненням до пп. 4 п. 3-5 на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки дозволено:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

– провадження діяльності з надання послуг з прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів.

Читати далі

Законодавство

Щорічна разова грошова допомога до 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 8 квітня 2021 р. № 325, якою затверджено Порядок використання коштів та встановлено розміри відповідної щорічної разової грошової допомоги.

Разова грошова допомога до 5 травня у 2021 р. виплачується в таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи – 4421 гривня;
  • II групи – 3906 гривень;
  • III групи – 3391 гривня;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1491 гривня;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4421 гривня;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 966 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Отримувачі грошової допомоги, зокрема ті, що набули відповідного статусу згідно із ст.ст. 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня поточного року включно, яким не виплачено грошову допомогу станом на 5 травня, мають право звернутися по неї до місцевого органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня поточного року.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку погодження Мінрегіоном умов конкурсу на право отримання в оренду об`єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності
||
№ Документа: 250
Дата прийняття: 19.10.2020
Дата набрання чинності: 17.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.11.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1076/35359
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку погодження Мінрегіоном умов конкурсу на право отримання в оренду об`єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності
||
№ Документа: 250
Дата прийняття: 19.10.2020
Дата набрання чинності: 17.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.11.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1076/35359
Внутрішній номер документа: Немає