Законодавство
Уповноваження на оцінку безпечності харчових продуктів діятиме 5 років

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2025 р. № 349, якою відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 5-1, ч. 13 ст. 31-3 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначено процедуру уповноваження та критерії, яким повинна відповідати особа, уповноважена на проведення наукової оцінки безпечності об’єкта (оцінки ризику) з метою його державної реєстрації, процедуру позбавлення особи такого уповноваження, строк уповноваження.
Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що рішення про уповноваження особи на проведення наукової оцінки безпечності об’єкта (оцінки ризику) з метою державної реєстрації та позбавлення особи уповноваження приймається МОЗ.
Строк дії уповноваження особи становить п’ять років з дня прийняття рішення про уповноваження особи.
Рішення про уповноваження особи, позбавлення особи уповноваження розміщується на офіційному веб-сайті МОЗ.
Уповноваження особи здійснюється за такими критеріями:
Читайте також: Комплаєнс податкових ризиків: новий етап взаємодії податкової та бізнесу
1) державне підприємство, установа або організація, зареєстровані у встановленому законодавством порядку;
2) наявність фахівців, що підтверджується відомостями про кадровий склад державного підприємства, установи або організації відповідно до пп. 2 п. 8 цього Порядку;
3) наявність обладнаного робочого місця для кожного фахівця, що виконуватиме роботи з наукової оцінки безпечності об’єкта (оцінки ризику), з доступом до Інтернету.
Для уповноваження особи державне підприємство, установа або організація звертається до МОЗ із заявою про уповноваження особи за формою згідно з додатком 1.
Заява про уповноваження особи подається державною мовою у паперовій або електронній формі, до якої додаються:
1) засвідчені в установленому порядку копії установчих документів заявника або код доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копій установчих документів в електронній формі у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
2) відомості про кадровий склад державного підприємства, установи, організації за формою згідно з додатком 2 та засвідчені в установленому порядку копії документів, які підтверджують освіту, кваліфікацію фахівця (фахівців), його (їх) стаж роботи та досвід проведення державним підприємством, установою, організацією експертних робіт з оцінки ризиків та/або небезпечних факторів, та/або дезінфекційних засобів;
3) декларація персоналу про дотримання неупередженості, незалежності та збереження конфіденційності даних за формою згідно з додатком 3;
4) довідка в довільній формі за підписом керівника, що підтверджує наявність обладнаного робочого місця для кожного фахівця, який виконуватиме роботи з наукової оцінки безпечності об’єкта (оцінки ризику), відповідно до вимог пп. 3 п. 6 цього Порядку.
Заява та додані до неї документи перевіряються протягом 15 робочих днів з дня надходження до МОЗ на відповідність вимогам п. 7 і 8 цього Порядку.
Рішення про уповноваження особи приймається МОЗ протягом 30 робочих днів з дня надходження заяви та доданих до неї документів і оформляється наказом.
Повідомлення про прийняте рішення протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення надсилається заявнику в електронній формі на адресу електронної пошти, або у паперовій формі на поштову адресу.
Особа, уповноважена на проведення наукової оцінки безпечності об’єкта (оцінки ризику) з метою його державної реєстрації, зобов’язана повідомляти МОЗ про зміни даних, зазначених у документах, що подавалися для уповноваження особи, протягом місяця з дня настання таких змін шляхом подання відповідного повідомлення в паперовій або електронній формі разом з копіями підтвердних документів.
Визначені й підстави для позбавлення особи уповноваження.
Рішення про позбавлення особи уповноваження приймається МОЗ у місячний строк з дня виявлення підстав або надходження документів, зазначених у п. 12 цього Порядку, та оформляється наказом.
Рішення про позбавлення особи уповноваження приймається за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру».
МОЗ протягом п’яти робочих днів повідомляє уповноваженій особі про прийняте рішення про позбавлення особи уповноваження шляхом надсилання відповідного повідомлення в електронній формі на адресу електронної пошти або у паперовій формі на поштову адресу.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.