Connect with us

Законодавство

Увезення автомобілів вартістю до 2 млн грн для захисників пропонують не оподатковувати

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11081, яким запропоновано встановити, що з дня набрання чинності цим Законом операції з ввезення транспортних засобів для осіб залучених до захисту України оподатковуються податком на додану вартість та акцизним податком з урахуванням таких особливостей:

– особами, які належать або належали до складу сил безпеки і сил оборони України та під час дії воєнного стану починаючи з 24 лютого 2022 р. проходили службу не менше 36 місяців, – оподатковуються у половинному розмірі ставок, встановлених на такі операції;

– особами, які належать або належали до складу сил безпеки і сил оборони України та під час дії воєнного стану починаючи з 24 лютого 2022 р. проходили службу не менше 24 місяців, з яких не менше 12 місяців виконуючи бойові накази (розпорядження), та/або особами, які належать до складу сил безпеки і сил оборони України, які звільнені з полону (крім осіб, які здалися в полон добровільно), – звільняються від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком.

Передбачені податкові пільги застосовуються до зазначених осіб один раз на п’ять років виключно щодо одного транспортного засобу на одну таку особу.

Читайте також: Місця в єЧерзі на кордоні бронюватимуть через Дію

Встановлені податкові пільги не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

При цьому встановлені податкові пільги не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, середньоринкова вартість яких становить понад 2 000 000,00 гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі.

Крім того, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення зміни до Митного кодексу України щодо особливостей оподаткування ввізним митом транспортних засобів для осіб залучених до захисту України № 11080.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.