Законодавство
В освітніх закладах з’являться спеціалісти з безпеки
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2023 р. № 867, якою визначено механізм взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування в межах реалізації експериментального проекту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі».
Метою експериментального проекту є забезпечення безпеки в освітньому середовищі, у тому числі запобігання, раннє виявлення, припинення та усунення можливих негативних явищ, шляхом запровадження та організації діяльності спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.
Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі – працівник органу місцевого самоврядування, який працює у виконавчому органі сільської, селищної, міської ради, на якого на період реалізації експериментального проекту покладено виконання функціональних обов’язків, спрямованих на створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі, забезпечення організації та участь у здійсненні узгоджених заходів із запобігання, раннього виявлення, припинення та усунення негативних явищ в освітньому середовищі.
Відбір спеціалістів здійснюється комісією, склад та порядок роботи якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування (керівником відповідної військової адміністрації).
Спеціалістом може бути особа, яка є громадянином України, досягла 21-річного віку, вільно володіє державною мовою та пройшла спеціальне навчання (профільну підготовку) на базі закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління МВС, за програмою, погодженою з МВС, МОН, Національною поліцією та ДСНС.
Читайте також: Готовність до національного спротиву визначено основною засадою безпекової політики
Визначений за результатами відбору спеціаліст проходить спеціальне навчання (профільну підготовку) строком до чотирьох тижнів на базі закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, за програмою, погодженою з МВС, МОН, Національною поліцією та ДСНС, із збереженням заробітної плати за місцем роботи на період такого навчання (профільної підготовки).
Закріплення за спеціалістом, який пройшов спеціальне навчання (профільну підготовку), закладів освіти здійснюється органом місцевого самоврядування (керівником відповідної військової адміністрації) з розрахунку не більше 1500 учнів (в одному закладі освіти або кількох, але не більше чотирьох закладах освіти).
Також визначено функціональні обов’язки та права спеціаліста протягом строку реалізації експериментального проекту.
Учасниками експериментального проекту є МОН, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Національна поліція, ДСНС, а також органи місцевого самоврядування Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей (за згодою).
Експериментальний проект реалізовуватиметься до 31 травня 2024 р.
Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси