Законодавство
В разі підозри у вчиненні умисного злочину суддю у відставці позбавлять довічного грошового утримання
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та інших законодавчих актів України щодо уточнення порядку звільнення суддів у відставку та забезпечення їх утримання» № 9343.
Зокрема новою частиною ст. 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачається, що судді, який перебуває у процесуальному статусі підозрюваного чи обвинуваченого у вчиненні умисного злочину, виплата щомісячного довічного грошового утримання у зв’язку із відставкою не здійснюється.
Судді, який перебуває у відставці, виплата щомісячного довічного грошового утримання припиняється з дня повідомлення такому судді про підозру у вчиненні умисного злочину.
Генеральний прокурор або його заступник у триденний строк повідомляє Пенсійний фонд України про оголошення судді підозри у вчиненні умисного злочину та про звернення до суду з обвинувальним актом щодо вчинення суддею умисного злочину, а також у подальшому надає інформацію стосовно рішень суду щодо такого судді, які впливають на виплату їм довічного грошового утримання.
У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді у відставці за вчинення умисного злочину такий суддя втрачає право на довічне грошове утримання з дня припинення виплати, а його відставка припиняється у порядку, визначеному цим Законом.
Щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується за весь час припинення виплати відповідно до абзаців першого та другого цієї частини у разі набрання законної сили виправдувальним вироком суду щодо судді у відповідному кримінальному провадженні за обвинуваченням у вчиненні умисного злочину, закриття кримінального провадження, прийняття інших рішень суду, які мають наслідком втрату суддею процесуального статусу підозрюваного (крім випадку передачі обвинувального акта щодо такої особи до суду), обвинуваченого без ухвалення судом обвинувального вироку.
Читайте також: Наші суди стали працювати краще?
Окрім того, змінами до ст. 143 Закону визначається, що у разі перебування судді у процесуальному статусі підозрюваного чи обвинуваченого у вчиненні умисного злочину виплата вихідної допомоги у зв’язку з відставкою не здійснюється.
У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді у відставці за вчинення умисного злочину такий суддя втрачає право на виплату вихідної допомоги у зв’язку з відставкою.
Вихідна допомога у зв’язку з відставкою виплачується у разі набрання законної сили виправдувальним вироком суду щодо судді у відповідному кримінальному провадженні за обвинуваченням у вчиненні умисного злочину, закриття кримінального провадження, прийняття інших процесуальних рішень, які мають наслідком втрату суддею процесуального статусу підозрюваного (крім випадку передачі обвинувального акта щодо такої особи до суду), обвинуваченого без ухвалення судом обвинувального вироку.