В СІЗО робитимуть аудіозапис телефонних розмов осіб, узятих під варту - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

В СІЗО робитимуть аудіозапис телефонних розмов осіб, узятих під варту

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії» від 9 вересня 2021 р. № 3191/5.

Експериментальний проєкт реалізується такими етапами:

 • перший – визначення приміщень слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України, в яких можливе встановлення обладнання та організація надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії, придбання обладнання;
 • другий – запуск та реалізація експериментального проєкту, моніторинг стану його реалізації;
 • третій – оцінка результатів експериментального проєкту та їх оприлюднення.

Читайте також: В СІЗО дозволять платне користування ІP-телефонією та Інтернетом

Актуальна інформація про платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку, її вартість оприлюднюється на офіційному веб-сайті Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Адміністрація СІЗО ознайомлює осіб, взятих під варту, зі складовими платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у приміщеннях збірного відділення та прогулянкових двориках СІЗО.

Платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку надається на підставі письмової заяви особи, взятої під варту, на ім’я начальника СІЗО, за формою згідно з додатком 1 до Порядку. Бланки таких заяв особам, взятим під варту, надаються відповідальною особою, яка визначена начальником СІЗО. Заяви розглядаються у порядку черговості їх надходження.

Особі, взятій під варту, може бути відмовлено у наданні платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у разі:

 • відсутності технічної можливості у СІЗО змонтувати та експлуатувати обладнання для забезпечення надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку;
 • залучення персоналу до режимних заходів.

У разі накладення на особу, взяту під варту, яка злісно порушує вимоги режиму, стягнення у виді поміщення до карцеру, під час відбування такого стягнення платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку не надається.

Адміністрація СІЗО протягом одного робочого дня інформує слідчого або суддю, які здійснюють кримінальне провадження, про надання особі, взятій під варту, платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку.

Читайте також: До іншого СІЗО переводитимуть осіб, щодо яких розслідуються факти неналежного поводження

Розрахунки за платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюються виключно в безготівковій формі за попередньою оплатою.

За платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку встановлюється диференційована вартість, що визначається, виходячи з вартості разової послуги та послуги на місяць. Встановлення та перегляд вартості платної послуги (тарифів) з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюється адміністрацією СІЗО за погодженням з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням.

За наявності технічної можливості доступ до Інтернету та/або телефонного зв’язку надається безпосередньо у камерах або в іншому приміщенні, обладнаному для отримання таких послуг, а під час надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку застосовується відеоспостереження.

Читайте також: Відеофіксація побачення із засудженим має бути такою, що не фіксує змісту розмови та документів

Під час користування Інтернетом особам, взятим під варту, забороняється:

 • вносити будь-яку інформацію, у тому числі направляти листи, коментарі, знаки тощо та реєструватися на веб-сайтах;
 • формувати будь-які бази даних та накопичувальні диски, у тому числі віртуальні;
 • відвідувати веб-сайти соціальних мереж, веб-сайти, що пропагують жорстокість, насильство, еротичного або порнографічного змісту, переглядати веб-сайти, що можуть негативно вплинути на психічний стан особи, взятої під варту.

Адміністрація СІЗО здійснює аудіозапис усіх телефонних розмов осіб, взятих під варту, а у разі необхідності, якщо це необхідно з огляду на індивідуальні ризики окремих осіб, взятих під варту, аудіозапис може бути прослухано адміністрацією СІЗО.

Телефонна розмова проводиться в умовах, що дають змогу адміністрації СІЗО бачити особу, взяту під варту, але не чути. З метою реалізації права на телефонні розмови інших осіб, взятих під варту, адміністрація СІЗО може обмежити тривалість однієї розмови до 15 хвилин.

Аудіозапис телефонної розмови має зберігатися не менше року та може надаватися третім особам:

 • на підставі ухвали слідчого судді, суду;
 • на офіційні запити органів прокуратури, а також органів досудового розслідування в межах провадження у справах про кримінальне чи адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, платні камери в СІЗО принесли перший мільйон.

Законодавство

Верховна Рада закликає почати спеціальний діалог між Україною та ЄС з питань безпеки та оборони

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України щодо пріоритетних питань інтеграції України до Європейського Союзу» від 8 жовтня 2021 р. № 1806-IX, відповідно до якої Верховна Рада, зокрема:

– підтверджує стратегічний курс України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі, закріплений в Конституції України;

– закликає до визнання перспективи членства України в Європейському Союзі;

– закликає до посилення санкцій проти Російської Федерації у зв’язку з незаконною видачею паспортів громадянина Російської Федерації громадянам України та примусовим залученням українських громадян до участі у виборах в Російській Федерації;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Визнати ФСБ та Генштаб ЗС РФ терористичними організаціями пропонує Верховна Рада

– закликає Європейський Парламент та парламенти держав – членів Європейського Союзу запровадити додаткові заходи для подальшої галузевої співпраці та надання підтримки Україні на шляху втілення принципів Європейського зеленого курсу в Україні, а також координації дій сторін з урахуванням оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди;

– заявляє, що доступ до фінансових ресурсів у рамках реалізації Європейського зеленого курсу має бути каталізатором зменшення розриву в темпах економічного розвитку між Україною і державами – членами Європейського Союзу та закликає Європейську Комісію до активної співпраці з Урядом України у рамках реалізації економічного та інвестиційного плану для Східного партнерства та спільної координації міжнародних інвестицій у зелену трансформацію України;

– закликає до налагодження окремого діалогу між Україною та Європейським Союзом з питань енергетичної безпеки для обговорення стратегічних аспектів енергетичного співробітництва за участю держав – членів Європейського Союзу, що забезпечить платформу для зміцнення загальної європейської енергетичної безпеки та сприятиме сталому прогресу у напрямі зеленого переходу у всій Європі;

– закликає Європейський Парламент невідкладно розглянути на пленарній сесії та вжити заходів для заборони проекту «Північний потік-2» як такого, що суперечить нормам Третього енергетичного пакета Європейського Союзу, принципам Енергетичного співтовариства та несе ризики для енергетичної безпеки Європи;

Читайте також: Посилити міжнародну протидію агресії РФ закликала Верховна Рада

– закликає Європейський Союз до якнайшвидшого початку переговорного процесу з укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з Європейського Союзу;

– наголошує на необхідності розпочати спеціальний діалог між Україною та Європейським Союзом з питань безпеки та оборони, що має стати кроком до забезпечення миру та стабільності в Європі, зокрема шляхом залучення України до проектів Програми постійного структурованого співробітництва Європейського Союзу (PESCO) та співробітництва з питань посилення військової мобільності і кібербезпеки;

– закликає до посилення діалогу між Україною та Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ шляхом розширення співпраці з питань міграційного менеджменту, зокрема через залучення України до механізмів Нового пакту Європейського Союзу з міграції та притулку, а також до співпраці з інтегрованого управління кордонами, протидії шахрайству та торгівлі людьми, боротьби з контрабандою та організованою злочинністю.

Читати далі

Законодавство

Профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Опубліковано

on

Міністерства охорони здоров’я опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Змін до Положення про організацію  і проведення профілактичних щеплень, Порядку забезпечення належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного в Україні, Порядку відпуску громадянам вакцин та анатоксинів через аптечну мережу», яким пропонується дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», в окремих випадках приймати рішення про щеплення без участі лікаря.

До проведення щеплень будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину. При цьому у пацієнта залишається право вибору – погодитися на консультацію та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися до лікаря перед вакцинацією.

Читайте також: Невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонять від роботи без збереження зарплати

Також визначається перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 10 листопада 2021 р. на електронну адресу: phd.moz.ua@gmail.com.

Нагадаємо, осінні шкільні канікули почнуться достроково – 18 жовтня.

Читати далі

Законодавство

Пенсії держслужбовців, працівників місцевого самоврядування, науковців та журналістів перерахують

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів для підвищення пенсій» № 6174, відповідно до якої Кабінет Міністрів має забезпечити:

1) врахування у проекті Державного бюджету України на 2022 рік:

 • розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2022 року – 3 616 гривень; з 1 липня – 3 728 гривень; з 1 грудня – 5 500 гривень;
 • видатків на підвищення пенсійних виплат, у тому числі особам з інвалідністю, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам;
 • видатків на погашення у повному обсязі протягом 2022 року заборгованості, що утворилася внаслідок невиконання рішень судів України з питань пенсійного забезпечення;
 • видатків на здійснення перерахунку пенсій для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, наукових працівників, журналістів, а також пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

Читайте також: Уряд береться стримувати зростання цін на житлово-комунальні послуги

2) розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проектів законів щодо:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • відновлення величини оцінки одного року страхового стажу, який використовується для призначення пенсій, на рівні 1,35%;
 • встановлення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, у відповідності до Рішення Конституційного Суду України від 7 квітня 2021 року № 1-р(ІІ)/2021;
 • виконання Рішень Конституційного Суду України стосовно відновлення прав громадян у частині їх пенсійного забезпечення та умов виходу на пенсію;
 • здійснення перерахунку призначених пенсій для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, наукових працівників та журналістів;

Читайте також: Розміри пенсії за інвалідністю громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, має визначати законодавець

3) впровадження єдиного механізму обчислення та перерахунку пенсій у разі підвищення розмірів грошового забезпечення особам, які перебувають на службі, для осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також здійснення у термін не пізніше 31 січня 2022 року такого перерахунку з урахування рішень судів України, прийнятих на користь позивачів – пенсіонерів.

Нагадаємо, 7800 грн – мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
||
№ Документа: 3191/5
Дата прийняття: 09.09.2021
Дата набрання чинності: 21.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.09.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1187/36809
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
||
№ Документа: 3191/5
Дата прийняття: 09.09.2021
Дата набрання чинності: 21.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.09.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1187/36809
Внутрішній номер документа: Немає