Connect with us

Законодавство

В СІЗО робитимуть аудіозапис телефонних розмов осіб, узятих під варту

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії» від 9 вересня 2021 р. № 3191/5.

Експериментальний проєкт реалізується такими етапами:

  • перший – визначення приміщень слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України, в яких можливе встановлення обладнання та організація надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії, придбання обладнання;
  • другий – запуск та реалізація експериментального проєкту, моніторинг стану його реалізації;
  • третій – оцінка результатів експериментального проєкту та їх оприлюднення.

Читайте також: В СІЗО дозволять платне користування ІP-телефонією та Інтернетом

Актуальна інформація про платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку, її вартість оприлюднюється на офіційному веб-сайті Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Адміністрація СІЗО ознайомлює осіб, взятих під варту, зі складовими платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у приміщеннях збірного відділення та прогулянкових двориках СІЗО.

Платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку надається на підставі письмової заяви особи, взятої під варту, на ім’я начальника СІЗО, за формою згідно з додатком 1 до Порядку. Бланки таких заяв особам, взятим під варту, надаються відповідальною особою, яка визначена начальником СІЗО. Заяви розглядаються у порядку черговості їх надходження.

Особі, взятій під варту, може бути відмовлено у наданні платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку у разі:

  • відсутності технічної можливості у СІЗО змонтувати та експлуатувати обладнання для забезпечення надання доступу до Інтернету та телефонного зв’язку;
  • залучення персоналу до режимних заходів.

У разі накладення на особу, взяту під варту, яка злісно порушує вимоги режиму, стягнення у виді поміщення до карцеру, під час відбування такого стягнення платна послуга з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку не надається.

Адміністрація СІЗО протягом одного робочого дня інформує слідчого або суддю, які здійснюють кримінальне провадження, про надання особі, взятій під варту, платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку.

Читайте також: До іншого СІЗО переводитимуть осіб, щодо яких розслідуються факти неналежного поводження

Розрахунки за платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюються виключно в безготівковій формі за попередньою оплатою.

За платну послугу з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку встановлюється диференційована вартість, що визначається, виходячи з вартості разової послуги та послуги на місяць. Встановлення та перегляд вартості платної послуги (тарифів) з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку здійснюється адміністрацією СІЗО за погодженням з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням.

За наявності технічної можливості доступ до Інтернету та/або телефонного зв’язку надається безпосередньо у камерах або в іншому приміщенні, обладнаному для отримання таких послуг, а під час надання платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку застосовується відеоспостереження.

Читайте також: Відеофіксація побачення із засудженим має бути такою, що не фіксує змісту розмови та документів

Під час користування Інтернетом особам, взятим під варту, забороняється:

  • вносити будь-яку інформацію, у тому числі направляти листи, коментарі, знаки тощо та реєструватися на веб-сайтах;
  • формувати будь-які бази даних та накопичувальні диски, у тому числі віртуальні;
  • відвідувати веб-сайти соціальних мереж, веб-сайти, що пропагують жорстокість, насильство, еротичного або порнографічного змісту, переглядати веб-сайти, що можуть негативно вплинути на психічний стан особи, взятої під варту.

Адміністрація СІЗО здійснює аудіозапис усіх телефонних розмов осіб, взятих під варту, а у разі необхідності, якщо це необхідно з огляду на індивідуальні ризики окремих осіб, взятих під варту, аудіозапис може бути прослухано адміністрацією СІЗО.

Телефонна розмова проводиться в умовах, що дають змогу адміністрації СІЗО бачити особу, взяту під варту, але не чути. З метою реалізації права на телефонні розмови інших осіб, взятих під варту, адміністрація СІЗО може обмежити тривалість однієї розмови до 15 хвилин.

Аудіозапис телефонної розмови має зберігатися не менше року та може надаватися третім особам:

  • на підставі ухвали слідчого судді, суду;
  • на офіційні запити органів прокуратури, а також органів досудового розслідування в межах провадження у справах про кримінальне чи адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, платні камери в СІЗО принесли перший мільйон.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
||
№ Документа: 3191/5
Дата прийняття: 09.09.2021
Дата набрання чинності: 21.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.09.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1187/36809
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання особам, взятим під варту, в слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України платної послуги з доступу до Інтернету та телефонного зв’язку за допомогою засобів IP-телефонії
||
№ Документа: 3191/5
Дата прийняття: 09.09.2021
Дата набрання чинності: 21.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.09.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1187/36809
Внутрішній номер документа: Немає