Законодавство
Валютні перекази за кордон можна здійснювати з гривневих рахунків
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про здійснення операцій із валютними цінностями» від 24 квітня 2020 р. № 55.
Пункт 27 розд. IV Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 2 січня 2019 р. № 2 доповнено підпунктом 2-1, відповідно до якого, розрахунки за операціями з розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів (для державних цінних паперів – умовами їх розміщення), можуть проводитись не лише у гривнях.
Змінами до пп. 2 п. 32 Положення заборонено на території України використовувати як заставу готівкову іноземну валюту і банківські метали (за винятком операцій із застави майнових прав на кошти в іноземній валюті та/або банківських металах, які знаходяться на рахунках у банках, та операцій із внесення грошової застави, що здійснюються відповідно до положень Митного кодексу України).
Новою редакцією п. 38 розд. V встановлено, що переказ клієнтом – фізичною особою за межі України в іноземній валюті може бути ініційований через банк, небанківську установу, що є учасником міжнародної платіжної системи, у національній валюті. Клієнти – фізичні особи можуть використовувати для проведення такого переказу кошти в національній валюті як у готівковій, так і в безготівковій формі.
Банк, небанківська установа зобов’язані ознайомити платника, що ініціював переказ у національній валюті, з інформацією щодо курсу перерахунку валют у міжнародній платіжній системі та сукупної вартості послуги на час ініціювання такого переказу коштів.